Przeszkolą z gospodarki odpadami

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM zapraszają na szkolenie, którego tematem będzie znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Przeszkolą z gospodarki odpadami

Jak donosi włoclawski magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) szkolenie odbędzie się 13 marca, a poprowadzi je prof. zw. dr hab. nauk prawnych Marek Górski – Uniwersytet Łódzki (Wydział Prawa i Administracji).

Czytaj też: Jak gminy dobierają się do śmieciowej ustawy

Uczestnicy spotkania zostaną zapoznani z podstawowymi założeniami nowego systemu, z rolą przepisów unijnych w postępowaniu z odpadami, a także z regionalnymi instalacjami przetwarzania odpadów komunalnych. Jednym z tematów będą kompetencje legislacyjne gmin związane z wdrażaniem nowych systemów.

Szkolenie odbędzie się w godzinach 10.30-16.00 w sali Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości przy ul. Toruńskiej 148. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 marca. Formularze są do pobrania tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

My zielone pędzące króliki wyrażamy wdzięczność parlamentarzystom za mętną ustawę dzięki której możemy sobie teraz pokicać na pastwisku  Jeśli będziecie jednak poprawiać ustawę to my już zacieramy łapki aby przygotować się do nowej kampanii informacyjnej! Tak trzymać Panie i Panowie ...w Sejmie! Dzięki wam wielu będzie miało wysokopłatne zajęcie nad organizacją konkursów, wystaw, happeningów (oj jak to lubimy!) oraz prezentacji i pogadanek rozwiń

Klawo jak cholera, 2012-02-29 14:55:22 odpowiedz

Prof. zw. dr hab. nauk prawnych Marek Górski jest zasłużonym dla polskiej gospodarki odpadami komunalnymi bo przez dziesięć lat skutecznie jako doradca parlamentarny i resortu środowiska bronił Polski przed wprowadzeniem unijnych zasad systemowych w tej dziedzinie. To dzięki niemu w dużej mierze od ...każdego Polaka rocznie trafia 206 kg odpadów na składowiska, od Niemca na przykład 2 kg, przez co administratorzy składowisk ponoszą kolosalne straty. Za zasługi dla polskiej gospodarki odpadami komunalnymi - Pan Profesor powinien otrzymać sowita "kaplerowską" premię... rozwiń

Mazurek Dabrowskiego, 2012-02-28 16:19:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE