PARTNER PORTALU
  • BGK

Przeszkolą z gospodarki odpadami

  • AT    28 lutego 2012 - 08:59
Przeszkolą z gospodarki odpadami

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM zapraszają na szkolenie, którego tematem będzie znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Jak donosi włoclawski magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) szkolenie odbędzie się 13 marca, a poprowadzi je prof. zw. dr hab. nauk prawnych Marek Górski – Uniwersytet Łódzki (Wydział Prawa i Administracji).

Czytaj też: Jak gminy dobierają się do śmieciowej ustawy

Uczestnicy spotkania zostaną zapoznani z podstawowymi założeniami nowego systemu, z rolą przepisów unijnych w postępowaniu z odpadami, a także z regionalnymi instalacjami przetwarzania odpadów komunalnych. Jednym z tematów będą kompetencje legislacyjne gmin związane z wdrażaniem nowych systemów.

Szkolenie odbędzie się w godzinach 10.30-16.00 w sali Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości przy ul. Toruńskiej 148. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 marca. Formularze są do pobrania tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Klawo jak cholera, 2012-02-29 14:55:22

    My zielone pędzące króliki wyrażamy wdzięczność parlamentarzystom za mętną ustawę dzięki której możemy sobie teraz pokicać na pastwisku  Jeśli będziecie jednak poprawiać ustawę to my już zacieramy łapki aby przygotować się do nowej kampanii informacyjnej! Tak trzymać Panie i Panowie ...w Sejmie! Dzięki wam wielu będzie miało wysokopłatne zajęcie nad organizacją konkursów, wystaw, happeningów (oj jak to lubimy!) oraz prezentacji i pogadanek  rozwiń
  • Mazurek Dabrowskiego, 2012-02-28 16:19:17

    Prof. zw. dr hab. nauk prawnych Marek Górski jest zasłużonym dla polskiej gospodarki odpadami komunalnymi bo przez dziesięć lat skutecznie jako doradca parlamentarny i resortu środowiska bronił Polski przed wprowadzeniem unijnych zasad systemowych w tej dziedzinie. To dzięki niemu w dużej mierze od ...każdego Polaka rocznie trafia 206 kg odpadów na składowiska, od Niemca na przykład 2 kg, przez co administratorzy składowisk ponoszą kolosalne straty. Za zasługi dla polskiej gospodarki odpadami komunalnymi - Pan Profesor powinien otrzymać sowita "kaplerowską" premię...  rozwiń