PARTNER PORTALU
  • BGK

Przeszło 16 tysięcy pojemników na odpady w Legnicy

  • legiczanin.pl    18 lipca 2013 - 12:46
Przeszło 16 tysięcy pojemników na odpady w Legnicy

Dwa tygodnie wdrażania nowego systemu gospodarki odpadami. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ustawiło już w mieście przeszło 16 tysięcy pojemników na odpady.
Jak zapewniał podczas konferencji prasowej (15 lipca) prezes LPGK Józef Wasinkiewicz, w tym tygodniu wszystkie nieruchomości zostaną w nie zaopatrzone.

Spółka rozpoczęła naklejanie na pojemniki nalepek informujących, jakie odpady można do nich wrzucać. - Przechodzimy od rewolucji śmieciowej do ewolucji - mówi prezes. - Koncentrujemy się na współpracy z zarządcami nieruchomości, instytucjami, urzędami, firmami tak, by dobrać odpowiednie pojemniki.

Nadal problemem są kontenery pozostawione przez firmę, która przed 1 lipca wywoziła śmieci z części miasta. Mieszkańcy też do nich wrzucają odpady. Jest szansa, że w tym tygodniu te śmietniki zostaną zabrane przez właściciela.

W ciągu dwóch tygodni lipca śmieciarki LPGK wywiozły na składowisko o 80 ton śmieci więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To właśnie m.in. efekt pozostawienia pojemników przez poprzednią firmę oraz tego, że mieszkańcy pozbyli się np. starych mebli i innych niepotrzebnych rzeczy. Takie odpady można wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Rzeszotarskiej lub Nowodworskiej.

Jak zaznaczył prezes Wasinkiewicz, powoli sytuacja się normalizuje i niebawem na składowisko będzie wywożona ilość odpadów podobna do ubiegłorocznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Rodak, 2013-07-18 16:55:18

    jak zidentyfikować uzytkowników tych odpadow , kto poniesie konsekwencje za brak segregacji , dlaczego miasto nie ropatruje mozliwości przygotowania torb i mniejszych pojemników do segregacji odpadów przypisanych do własciciela domu