PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na budowę systemu zarządzania ruchem w Legnicy

  • Legniczanin.pl    21 sierpnia 2013 - 10:44

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje i zbuduje „Zintegrowany system zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście Legnica".
Termin składania ofert upływa 4 września tego roku. Zakończenie prac planowane jest na połowę 2015 r. Całkowity koszt inwestycji wynosi 21.281.523,26 zł.

Dotacja pozyskana z Unii Europejskiej stanowi do 85 proc. wydatków kwalifikowanych, czyli 18.045.494,27 zł. Pozostałe wydatki zostaną pokryte z budżetu miasta.

Czytaj też: Miasta inwestują w inteligentne rozwiązania

Budowa zintegrowanego systemu to jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych w mieście. System pozwoli na automatyczną analizę oraz regulację ruchu pojazdów w mieście. Detektory ruchu wraz z monitoringiem na 43 strategicznych skrzyżowaniach za pomocą sieci światłowodowych i radiowych informować będą centrum o wszelkich zdarzeniach drogowych.

To centrum określać będzie natychmiastowe zastosowanie optymalnych rozwiązań. Bramy nad niektórymi skrzyżowaniami zaopatrzone zostaną w wizualne elektroniczne systemy informacji dla kierowców. Będą również podsystemy realizujące priorytety dla transportu publicznego i pojazdów specjalnych. Na wybranych przystankach autobusowych pojawią się elektroniczne tablice informacyjne dla oczekujących pasażerów.

To tylko niektóre z elementów i funkcji, jakie wypełniać będzie system zdecydowanie podnoszący bezpieczeństwo oraz płynność ruchu drogowego w naszym mieście.

Legnicki projekt spotkał się z uznaniem Forum Innowacji Transportowych w Krakowie, które wyróżniło go „Nagrodą Innowacyjności w Transporcie 2012". Pracowali nad nim specjaliści z ratuszowego Wydziału Rozwoju Miasta oraz Zarządu Dróg Miejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.