PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na dokończenie budowy cmentarza

  • GK/portal.legnica.eu    22 sierpnia 2011 - 13:15
Przetarg na dokończenie budowy cmentarza

W legnickim ratuszu otwarto oferty, złożone przez firmy zainteresowane dokończeniem budowy cmentarza komunalnego.
Do przetargu zgłosiły się: Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa PARTNER z Leszna (oferując cenę 26.573.761,95 zł brutto), Konsorcjum dwóch firm – Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej INSAN s.c. z Lubina oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe HEMIZ Sp. z o.o. z Prochowic (cena 16.777.777,77 zł), a także ZUW URBEX Spółka z o.o. z Lubina (z ceną 17.772.954,06 zł).

Jedynym kryterium wyboru wykonawcy jest właśnie zaproponowana cena. Miasto zamierza przeznaczyć na dokończenie tej inwestycji 18.700.000,00 zł. Termin zakończenia określony jest na 30 maja 2012 roku. Obecnie trwa formalno-prawna analiza poprawności złożonych ofert.

Realizacja tej inwestycji rozpoczęła się już jesienią 2009 roku. Jej wykonawcą była, wyłoniona również w przetargu, Korporacja Budowlana Budmax Sp. z o. o. z Polkowic.

Niestety, w kwietniu 2011 r. gmina była zmuszona wypowiedzieć umowę, gdyż firma ta nie dawała już gwarancji rzetelnego i terminowego jej wykonania. Straciła zdolność finansową i nie reagowała na interwencje inwestora.

Faktyczne zaawansowanie prac budowlanych wynosiło zaledwie 24 proc., podczas gdy powinno wówczas wynieść ok. 47 proc. Zagrożony został termin zakończenia budowy.

Kolejny przetarg, ogłoszony w czerwcu 2011 r. został unieważniony z powodu błędów w wyliczeniu ceny najkorzystniejszej spośród trzech ofert. Pozostałe dwie przekraczały cenowo możliwości finansowe zamawiającego.

Wykluczony z powodu błędów oferent odwołał się od tej decyzji, ale Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła jego wniosek.

To już trzecie zamówienie publiczne, dotyczące budowy w Jaszkowie nowego cmentarza komunalnego dla Legnicy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.