PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na dostawę ciepła w Olsztynie

  • AT    7 lutego 2013 - 10:13
Przetarg na dostawę ciepła w Olsztynie

Do 25 lutego Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie (MPEC) przedłużyło na prośbę potencjalnych wykonawców czas na składanie wniosków o udział w postępowaniu na „wybór partnera prywatnego w celu świadczenia dostaw ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej w Olsztynie".
Przedsięwzięcie obejmuje:

- zaprojektowanie i budowę nowej elektrociepłowni, a następnie zarządzanie wytworzoną infrastrukturą,

- zarządzanie istniejącą ciepłownią Kortowo,

- wytwarzanie i sprzedaż ciepła, i energii elektrycznej,

- termiczne unieszkodliwianie paliwa alternatywnego powstałego w wyniku przetwarzania odpadów komunalnych,

- dostawę ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej, którego odbiorcą będzie MPEC.

Zakładany czas trwania umowy to maksymalnie 30 lat, z czego 5 lat przeznaczonych jest na budowę elektrociepłowni. Szacowana wartość całego przedsięwzięcia w czasie to ok. 4,6 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rsnie, 2013-02-08 08:33:48

    Dzisiaj mieszkańcy płacą MPEC około 80-90 mln zł rocznie. Oczywiście w takich obliczeniach nie uwzględnia się inflacji. W jaki sposób "nagiąć" prawo do tego "przedsięwzięcia"? Sponsorzy URE znajdą na to sposób? "Koszty inwestycyjne" oceniam na 1,2 mld zł, bo wybrano wa...riant EC z blokiem gazowo-parowym (116 MWel+93 MWth)plus spalanie stabilatu z zakładu utylizacji odpadów komunalnych (15 MW). Według INERCON/EPiD EC ma kosztować 756 000 000,00 zł. Przy potrzebach cieplnych Olsztyna taka EC będzie stała przez pół roku lub pracowała bez produkcji ciepła ze sprawnością od 30-58% (sprawność całkowita). Rozwiązanie technologiczne nie jest opłacalne, bo źle wyznaczono wielkość produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz nie uwzględniono ubytku produkcji energii elektrycznej z powodu potrzeb technologii Michelin. Źle wyznaczono zużycie gazu oraz jego koszt. Odbyły się "konsultacje" społeczne! Przykład manipulacji i oszustwa! Pan Prezydent wyznaczył firmę oceniającą wersje rozwiązania, która wykonała jeden z ocenianych projektów!!! Oczywiście najlepsze rozwiązanie to jego zrobił wykonawca i "sędzia". Po co się bawić w "demokrację"? Ciemny lud ma zapłacić! Szczegóły można znaleźć na stronie, którą pokaże Google po wpisaniu: "Śnieżyk Ryszard". Więcej takich przekrętów, bo Polska musi się "rozwijać", a niektórzy mają żyć lepiej. Pozdrawiam  rozwiń