PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na modernizację oczyszczalni

  • PAP    2 stycznia 2013 - 07:04
Przetarg na modernizację oczyszczalni

Jeszcze w styczniu wystartuje przetarg na gruntowną modernizację oczyszczalni ścieków w Jędrzejowie i budowę sieci kanalizacyjnej na osiedlu Zamoście – poinformował burmistrz miasta i gminy Marcin Piszczek.
Wartość inwestycji to 44 mln zł. Liczymy, że już w pierwszym półroczu podpiszemy dwa kontrakty: pierwszy na modernizację oczyszczalni, a drugi na budowę kanalizacji dla mieszkańców osiedla Zamoście w Jędrzejowie. Druga połowa roku to już prace budowlane" - powiedział Piszczek.

Jak przyznał, inwestycja jest możliwa dzięki otrzymaniu unijnego dofinansowania z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko". Umowę w tej sprawie gmina podpisała pod koniec grudnia.

Dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej wyniesie 17 mln 600 tys. zł, przy zakładanym koszcie całkowitym projektu 44 mln 152 tys. zł. Oczyszczalnia będzie zmodernizowana i rozbudowana już za dwa i pół roku. Taki sam termin miasto ma na wybudowanie sieci kanalizacyjnej na Zamościu dla 500 mieszkańców miasta.

„Musimy bardzo szybko działać. Całość inwestycji trzeba zakończyć do 30 czerwca 2015 roku. Tu nie tylko chodzi o zakończenie budowy, ale także musimy do tego czasu spełnić wszystkie parametry ekologiczne" - zaznaczył burmistrz Jędrzejowa.

Jak informują władze miasta, dzięki inwestycji wszystkie ścieki pochodzące z aglomeracji będą oczyszczane zgodnie z wymogami prawa polskiego oraz unijnego.

Liczący ponad 16 tys. mieszkańców Jędrzejów leży w południowo-zachodniej części województwa świętokrzyskiego. Jest ósmym pod względem liczby ludności miastem regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.