PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na nowe autobusy w Łomży

  • PAP    18 października 2010 - 17:39
Przetarg na nowe autobusy w Łomży

Scania i Volvo złożyły oferty w przetargu na zakup 22 nowych autobusów dla Łomży (Podlaskie) - poinformował Urząd Miejski. Projekt jest dofinansowywany z funduszy unijnych.
W poniedziałek otwarte zostały oferty w przetargu, który, oprócz dostarczenia nowych autobusów, obejmuje też wymianę wyposażenia w 15 używanych autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. 

Scania złożyła ofertę na kwotę prawie 24,2 mln zł, a Volvo na prawie 30,4 mln zł - poinformował Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego magistratu. Obecnie sprawdzana jest prawidłowość ofert. Po wyborze dostawcy, jeżeli nie będzie odwołań, umowa powinna być podpisana w listopadzie.

Sama dostawa będzie realizowana w pierwszej połowie przyszłego roku. Czech powiedział, że dzięki zakupowi nowych autobusów wydłużone zostaną trasy już istniejących linii, a także powstaną nowe linie o długości ok. 30 km.

Wybrana firma zaopatrzy także 15 autobusów volvo, używanych już w mieście, w takie same elementy wyposażenia, jak w nowych autobusach. Będzie to m.in. wymiana systemu kasowania biletów i systemu radiowego. We wszystkich autobusach zamontowane zostaną także dodatkowe, zewnętrzne kamery.

Obecny przetarg - to część projektu "Rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży i okolic - etap II", dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Inwestycja, która zakończy się w połowie przyszłego roku, oprócz zakupu nowych autobusów, obejmuje również m.in. przebudowę zajezdni autobusowej oraz znajdującej się tam stacji paliw płynnych, czy budowę pętli autobusowych. Docelowo mają być też wprowadzone bilety elektroniczne.

Wartość całego projektu wynosi ponad 30 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych - to ponad 14,3 mln zł Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.