PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na obsługę linii autobusowych w Krakowie

  • PAP    13 lipca 2013 - 14:06
Przetarg na obsługę linii autobusowych w Krakowie

Firma Mobilis, której autobusy wożą już pasażerów na kilku trasach w Krakowie, wygrała przetarg na obsługę kolejnych 12 linii autobusowych w mieście.
Operator przejmie te linie na dziesięć lat od 1 sierpnia przyszłego roku. Jak poinformował Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, w przetargu uczestniczyło pięć podmiotów. Oferta firmy Mobilis była najtańsza.

Przewoźnicy biorący udział w przetargu mogą teraz przez 10 dni składać ewentualne odwołania. Po ich rozpatrzeniu, podpisana zostanie umowa z firmą Mobilis. Prawdopodobnie stanie się to we wrześniu bieżącego roku.

Zwycięża przetargu od 1 sierpnia przyszłego roku będzie woził krakowian na liniach numer 102, 120, 138, 142, 152, 159, 168, 178, 182, 352, 482 i 502. Kontrakt zostanie podpisany na 10 lat.

Obecnie miejską komunikację w Krakowie obsługują dwaj przewoźnicy: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Mobilis. Ich autobusy pokonują rocznie ok. 36 mln kilometrów; 4,5 mln kilometrów z tej „puli" będzie przekazane firmie wybranej w nowym przetargu.

Zgodnie z warunkami postępowania wybrany przewoźnik ma obsługiwać linie autobusowe nowymi niskopodłogowymi pojazdami przystosowanymi do obsługi osób niepełnosprawnych.

Autobusy mają być wyposażone m.in. w system informacji dla pasażerów, klimatyzację, drzwi otwierane specjalnymi przyciskami, automaty biletowe z możliwością płatności kartami płatniczymi.

Autobusy w barwach miasta (biały i niebieski) mają być napędzane nowoczesnymi silnikami spalinowymi, spełniającymi normę Euro V. Ich tapicerka ma zawierać motywy krakowskie. Pojazdy mają prowadzić umundurowani kierowcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.