PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na system rowerów miejskich

  • PAP    7 października 2013 - 19:59
Przetarg na system rowerów miejskich

Przetarg na 300 rowerów miejskich i obsługę 30 stacji rowerowych ogłosił Urząd Miasta w Białymstoku.
System miejskich rowerów ma ruszyć 1 kwietnia przyszłego roku. Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk, firmy mogą składać swoje oferty do 18 listopada.

Czytaj też: Gdzie jest najwięcej ścieżek rowerowych?

Miasto chce, by operator systemu był znany do końca roku. W mieście system rowerów miejskich, który będzie się nazywał - jak zdecydowali białostoczanie w konsultacjach społecznych - BiKeR, ma działać od kwietnia 2014 roku.

Rowery będzie można wypożyczać do końca listopada. Podczas konsultacji uzgodniono też 30 lokalizacji, w których mają się znajdować stacje rowerowe. W sumie do dyspozycji mieszkańców ma być 300 rowerów.

Zadaniem operatora systemu będzie m.in. montaż stacji rowerowych, dostarczenie rowerów, a także konserwacja rowerów oraz monitorowanie całego systemu. Umowa z wykonawcą ma być podpisana na okres trzech lat.

Zdaniem władz Białegostoku, rocznie obsługa systemu ma kosztować ok. 1 mln zł. Jak mówił wcześniej zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński, rower ma być jednym ze stałych elementów transportu miejskiego, jako uzupełnienie komunikacji autobusowej.

Aby korzystać z roweru miejskiego będzie trzeba zarejestrować się w systemie, a następnie opłacić tzw. opłatę wstępną, która ma wynieść 10 zł. Za darmo z roweru będzie można korzystać przez pierwsze 20 minut, kolejne mają być płatne. Osoby, które posiadają Białostocką Kartę Miejską, mogą liczyć na zniżki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.