PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na System Roweru Metropolitalnego na Pomorzu

  • JP    19 marca 2018 - 19:26
Przetarg na System Roweru Metropolitalnego na Pomorzu
Dostawca będzie musiał dostarczyć 3866 rowerów. (Fot. Fb Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot)

Ogłoszony został przetarg na wybór dostawcy i operatora największego systemu rowerów miejskich w Polsce. Dofinansowanie z UE to 17 mln zł.
Przetarg na budowę Systemu Roweru Metropolitalnego ruszył 19 marca. System będzie funkcjonował w 14 gminach: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi.

Głównym celem Roweru Metropolitalnego będzie zwiększenie dostępności węzłów integracyjnych.

Wybrany wykonawca zbuduje od podstaw system rowerów publicznych wraz z niezbędnym zapleczem technicznym i teleinformatycznym. System będzie oparty o rowery 4 generacji, wyposażone w moduły GPS, GSM i elektrozamek. System teleinformatyczny będzie wyposażony w  moduł geolokalizacji, wypożyczeń oraz rezerwacji.

Przyszły wykonawca powinien dysponować doświadczeniem oraz potencjałem w operowaniu systemami rowerów publicznych. Jest zobowiązany do dostarczenia minimum 3866 rowerów, w tym co najmniej 10 proc. z napędem wspomaganym elektrycznie. Komisja przetargowa wyłoni wykonawcę na podstawie 3 kryteriów:

  • Cena – 60 proc.
  • Udział rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie – 35 proc.
  • Dostarczenie dodatkowych rowerów powyżej liczby minimalnej (3866 sztuk) – 5 proc.

Wypożyczenie roweru odbywać się będzie za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie (system operacyjny Android oraz iOS), poprzez moduł NFC (zbliżenie smartfona do terminala w rowerze), skanowanie kodu QR lub przy pomocy karty zbliżeniowej.

W systemie abonamentowym opłata miesięczna nie będzie mogła przekroczyć kwoty 10 zł. W tej cenie użytkownik otrzyma 90 minut na przejazdy każdego dnia. Po przekroczeniu limitu będzie ponosił opłatę w wysokości 5 gr za minutę. Koszt abonamentu rocznego to nie więcej niż 100 zł.

Poza abonamentem koszt jeden minuty wyniesie nie więcej niż 10 gr. Rower będzie można wypożyczyć i zostawić na jednej z 660 stacji postoju. Za dodatkową opłatą rower będzie można zostawić poza stacją. Wypożyczenie roweru nie zajmie użytkownikowi więcej niż 10 sekund.

Oferty do 25.04

Wybrany wykonawca będzie miał 5 miesięcy od zawarcia umowy na wdrożenie I etapu systemu obejmującego minimum 30 proc. rowerów. Całość projektu uruchomiona zostanie do 1 marca 2019 r.  Umowa zostanie zawarta na okres 6 lat i 6 miesięcy, licząc od momentu startu całego systemu. 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17.218.259 zł.

Termin składania ofert: 25.04.2018 r. do godz. 12.00.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.