PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetargu na tramwaje dla Gdańsku. Ofetę zgłosiła tylko PESA

  • PAP / MIW    6 czerwca 2017 - 17:59
Przetargu na tramwaje dla Gdańsku. Ofetę zgłosiła tylko PESA
PESA proponuje Gdańskowi tramwaje Jazz Duo. (fot. youtube.com)

Jedna oferta – z zakładu Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz – wpłynęła we wtorek (6.06) na przetarg dotyczący zakupu 15 nowych tramwajów dla Gdańska. Poprzedni przetarg w tej sprawie został w połowie kwietnia przez spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje unieważniony.
Jak poinformowała rzecznik prasowy GAiT Alicja Mongird, oferta złożona przez bydgoską firmę dotyczy tramwaju Jazz Duo 128NG i opiewa na kwotę 138 mln 375 tys. zł brutto.

- W tej chwili trwa sprawdzanie i ocena oferty - dodała.

Pierwszy przetarg w tej sprawie został unieważniony w połowie kwietnia - ceny zaproponowane przez dwie firmy przekraczały bowiem kwotę 138 mln 375 tys. zł, jaką spółka GAiT zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Przetarg dotyczy 15 wagonów tramwajowych dwukierunkowych, klimatyzowanych, całkowicie niskopodłogowych z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Długość pojazdu nie może przekraczać 32,5 m.

W trosce o potrzeby osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz osób niewidomych i niedowidzących wszystkie kolumny i poręcze będą wykonane w kolorze żółtym, a przyciski w tramwaju będą również opisane w alfabecie Braille`a.

Każdy nowy tramwaj będzie również wyposażony w defibrylator, umieszczony w kabinie motorniczego. Pojazdy mają posiadać też podwójne porty USB, umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

Warunki przetargowe na zakup nowych tramwajów były konsultowane z motorniczymi, stąd w ich kabinach pojawią się m.in. wygodniejsze fotele, miejsce na rzeczy osobiste, chłodziarka na napoje, uchwyt na kubek, radioodbiornik, a także ergonomiczny pulpit.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • KrystianK, 2017-06-07 11:38:51

    Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, miasto wzbogaci się o kolejne świetne niskopodłogowe tramwaje.