Przetargu na tramwaje dla Gdańsku. Ofetę zgłosiła tylko PESA

Jedna oferta – z zakładu Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz – wpłynęła we wtorek (6.06) na przetarg dotyczący zakupu 15 nowych tramwajów dla Gdańska. Poprzedni przetarg w tej sprawie został w połowie kwietnia przez spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje unieważniony.
Przetargu na tramwaje dla Gdańsku. Ofetę zgłosiła tylko PESA
PESA proponuje Gdańskowi tramwaje Jazz Duo. (fot. youtube.com)

Jak poinformowała rzecznik prasowy GAiT Alicja Mongird, oferta złożona przez bydgoską firmę dotyczy tramwaju Jazz Duo 128NG i opiewa na kwotę 138 mln 375 tys. zł brutto.

- W tej chwili trwa sprawdzanie i ocena oferty - dodała.

Pierwszy przetarg w tej sprawie został unieważniony w połowie kwietnia - ceny zaproponowane przez dwie firmy przekraczały bowiem kwotę 138 mln 375 tys. zł, jaką spółka GAiT zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Przetarg dotyczy 15 wagonów tramwajowych dwukierunkowych, klimatyzowanych, całkowicie niskopodłogowych z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Długość pojazdu nie może przekraczać 32,5 m.

W trosce o potrzeby osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz osób niewidomych i niedowidzących wszystkie kolumny i poręcze będą wykonane w kolorze żółtym, a przyciski w tramwaju będą również opisane w alfabecie Braille`a.

Każdy nowy tramwaj będzie również wyposażony w defibrylator, umieszczony w kabinie motorniczego. Pojazdy mają posiadać też podwójne porty USB, umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

Warunki przetargowe na zakup nowych tramwajów były konsultowane z motorniczymi, stąd w ich kabinach pojawią się m.in. wygodniejsze fotele, miejsce na rzeczy osobiste, chłodziarka na napoje, uchwyt na kubek, radioodbiornik, a także ergonomiczny pulpit.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, miasto wzbogaci się o kolejne świetne niskopodłogowe tramwaje.

KrystianK, 2017-06-07 11:38:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE