PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewieźli już kilkanaście tysięcy osób

  • BB    3 czerwca 2011 - 20:01

Tramwaj wodny, omnibus promy i statek do Serocka cieszą się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Warszawy i turystów.
W pierwszym miesiącu działania Warszawskich Linii Turystycznych – tylko w weekendy - z atrakcji przygotowanych przez ZTM skorzystało już prawie 12,5 tysiąca pasażerów.

Najwięcej (9 tys. osób) przewiozły bezpłatne promy łączące brzegi Wisły. Ponad 2,4 tys. osób tramwaj wodny. Na rejs do Serocka zdecydowało się 600 osób, a na przejażdżkę konnym omnibusem – prawie 400.  

Przypominamy, jak i gdzie kursują Warszawskie Linie Turystyczne:

Tramwaj wodny „Wars” - wypływa z Podzamcza przy „River Cafe", przepływa w pobliżu „Grubej Kaśki” i wraca do przystani naprzeciw Starego Miasta. Na jego trasie znajdują się przystanki: na Podzamczu, przy moście Poniatowskiego oraz na Cyplu Czerniakowskim. Rejs trwa około dwóch godzin.

„Wars” do 23 czerwca kursuje tylko w weekendy i dni świąteczne. Od 24 czerwca do 31 sierpnia będzie pływał codziennie.  W soboty, niedziele i święta tramwaj wodny wypływa z Podzamcza o godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00, a w dni robocze o godz. 11.00, 13.00 i 15.00.
Bilety są dostępne bezpośrednio na statku w dniu rejsu lub w przedsprzedaży, w biurze Żeglugi Stołecznej przy ul. Świętokrzyskiej 36.

Statek „Zefir" wypływa do Serocka o godz. 9.00 z przystani Podzamcze. Po pokonaniu śluzy Kanału Żerańskiego, w południe przybija do przystani w Serocku. Tam pasażerowie mają przerwę, którą mogą przeznaczyć na zwiedzanie zabytkowego miasteczka. „Zefir” przypływa do stolicy późnym popołudniem. Do 26 czerwca pływa w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - dodatkowo w piątki.

Bilety można kupić w przedsprzedaży w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum oraz u armatora w dniu rejsu.

Brzegi Wisły połączyły cztery bezpłatne przeprawy promowe. Promy „Inka” (most Poniatowskiego - plaża przy Stadionie Narodowym), „Turkawka” (Nowodwory – Łomianki), „Słonka” (Cypel Czerniakowski - Saska Kępa) i „Pliszka” (Podzamcze - plaża przy ZOO) do 23 czerwca pływają tylko w soboty, niedziele i święta, a od 24 czerwca do 31 sierpnia będą kursowały również w dni powszednie. Każdy z nich  zabiera na pokład 12 osób i jest wyposażony w stojaki na rowery.

Po zabytkowej części stolicy jeździ konny omnibus. Kursuje na trasie: pl. Zamkowy – Podwale – Freta – Rynek Nowego Miasta – Freta – Świętojerska – pl. Krasińskich – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – Moliera – Senatorska - pl. Zamkowy. Przejażdżka trwa około godziny.

Omnibus zabierający 12 pasażerów, do 23 czerwca kursuje sześć  razy dziennie - w soboty, niedziele i święta (o godz. 11.00, 12.00, 13.00, 16.00, 17.00 i 18.00). Od 24 czerwca do 31 sierpnia będzie jeździł również w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałków) - pięć razy dziennie (o godz. 12.00, 13.00, 16.00, 17.00 i 18.00).

Bilety na  omnibus są dostępne bezpośrednio u obsługi.

Pasażerowie zainteresowani letnią ofertą WLT mogą sprawdzić dostępność biletów w specjalnej wyszukiwarce zamieszczonej na stronie ZTM. Wystarczy wejść w zakładkę linii o nazwie „sprawdź miejsca” (pod adresem: http://www.ztm.waw.pl/?c=156&l=1), wybrać interesujący nas środek transportu oraz preferowaną datę podróży. Po chwili na monitorze ukaże się informacja o  liczbie wolnych miejsc. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.