Przewozy Regionalne dostaną majątek wart 270 mln

PKP SA są przygotowane do wniesienia aportem do samorządowej spółki Przewozy Regionalne dwudziestu sześciu nieruchomości o wartości ok. 270 mln zł.
Przewozy Regionalne dostaną majątek wart 270 mln

Jak poinformował Wrzosek, w ten sposób samorządowy przewoźnik otrzyma cały majątek niezbędny do prowadzenia działalności. Przekazywane obiekty to grunty, zaplecza techniczne, pomieszczenia administracyjne w trzynastu województwach. Wśród nich są hale naprawcze i zaplecza techniczne w Idzikowicach w województwie łódzkim o wartości 20 mln zł oraz we Wrocławiu o wartości 28 mln zł - poinformował rzecznik PKP SA Michał Wrzosek.

Lista aportowanych nieruchomości została uzgodniona wspólnie z Przewozami Regionalnymi. Teraz na przekazanie nieruchomości musi się zgodzić Zgromadzenie Wspólników Przewozów Regionalnych.

Przewozy Regionalne wyszły z Grupy PKP w 2008 r., kiedy przeszły w ręce zarządów 16 województw. Spór przewoźnika i PKP SA o nieruchomości trwa od kilku miesięcy. PKP SA odmawiały przekazania samorządowej spółce majątku, zanim ta nie przedstawi dokumentów obrazujących jej sytuację finansową.

PKP SA argumentowały, że nieruchomości te są własnością Skarbu Państwa, więc nie można ich przekazać spółce, która jest w złej sytuacji finansowej. Przewozy Regionalne odpowiadały, że PKP SA są zobligowane do przekazania majątku zapisami ustawowymi i nie powinny z tym zwlekać. Obecnie z nieruchomości korzystają Przewozy Regionalne płacąc PKP SA czynsz.

PKP SA zapowiadają, że w tym roku przekażą spółkom kolejowym majątek o wartości ok. 700 mln zł.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE