PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewozy Regionalne likwidują dwa pociągi w Rzeszowie

  • MN    27 czerwca 2016 - 17:54
Przewozy Regionalne likwidują dwa pociągi w Rzeszowie

W miejsce likwidowanych pociągów Przewozy Regionalne uruchomią od 1 października pociągi z Rzeszowa do Gorlic (fot. Mateusz Gadziński/Przewozy Regionalne GB)

• Przewozy Regionalne likwidują od 1 lipca pociągi z Rzeszowa do Boguchwały i Zamościa.
• Jest to efekt decyzji Zarządu Województwa Podkarpackiego podjętej 7 czerwca.
• Likwidacja jest spowodowana małą liczbą pasażerów.
Jak podają Przewozy Regionalne, od 1 lipca kursować przestanie pociąg relacji Rzeszów Główny– Boguchwała (odjazd 7:37) oraz pociąg powrotny relacji Boguchwała– Rzeszów Główny (odjazd 7:57).

Z kolei od 2 lipca nie będzie jeździł sobotni pociąg relacji Rzeszów Główny– Zamość Wschód (odjazd 7:13) oraz pociąg powrotny relacji Zamość Wschód– Rzeszów Główny (odjazd 18:43). Od 2 lipca pociąg będzie kursował tylko w niedziele.

Jak informuje serwis rzeszow-news.pl, likwidacja codziennych kursów do Boguchwały i Zamościa jest spowodowana małą liczbą pasażerów. Ponadto od 12 czerwca zmienił się rozkład jazdy i pociąg z Zamościa przyjeżdża do Rzeszowa zbyt późno, bo tuż przed północą. Dlatego też pasażerowie z Zamościa decydowali się na pociąg PKP Intercity, który przyjeżdża wcześniej i kursuje codziennie – przynajmniej do końca wakacji, bo od 1 września już tylko w weekendy.

Czytaj też: Czy Przewozy Regionalne i marszałkowskie spółki jadą w tą samą stronę?

W miejsce likwidowanych pociągów Przewozy Regionalne uruchomią od 1 października pociągi z Rzeszowa do Gorlic. Będą one kursować w weekendy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.