Przewozy Regionalne mają plan naprawczy. Chcą wziąć miliard złotych kredytu

Spółka Przewozy Regionalne chce zrealizować plan naprawczy i wystąpić o ponad miliard złotych kredytu. W tym celu ma dzisiaj podpisać umowy z bankami PKO BP, BZ WBK, a także z Polskim Funduszem Rozwoju, który za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego ma pozyskać ponad 600 milionów złotych.
Przewozy Regionalne mają plan naprawczy. Chcą wziąć miliard złotych kredytu
Przewozy Regionalne mogą w tym roku zanotować około 50 milionów złotych zysku, mimo że w 2015 roku przyniosły 90 milionów straty (fot. przewozyregionalne.pl)

Krajowe instytucje finansowe zdecydowały się na wsparcie Przewozów Regionalnych, chociaż Komisja Europejska nie zaakceptowała jeszcze przedłożonego planu restrukturyzacji spółki - informuje "Puls Biznesu".

Jak podaje "Puls Biznesu", Przewozy otrzymały wcześniej 770 milionów złotych z pomocy publicznej oraz z Agencji Rozwoju Przemysłu, która podwyższyła kapitał spółki. Dzięki tym pieniądzom udało się obniżyć koszty zatrudnienia i spłacić część długów.

Czytaj też: Marszałkowie pożegnają się z Przewozami Regionalnymi?

W ten sposób Przewozy Regionalne mogą w tym roku zanotować około 50 milionów złotych zysku, mimo że w 2015 roku przyniosły 90 milionów straty - donosi "Puls Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

z dniem 01 pażdziernika 2016r. Przewozy Regionalne i SKM w woj. pomorskim wymaga 100% opłaty za przejazd od Emerytów i Rencistów. uważam to za krzywdę.

Allochton, 2016-10-05 22:18:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE