PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewozy Regionalne mają plan naprawczy. Chcą wziąć miliard złotych kredytu

  • AT    28 września 2016 - 06:42
Przewozy Regionalne mają plan naprawczy. Chcą wziąć miliard złotych kredytu
Przewozy Regionalne mogą w tym roku zanotować około 50 milionów złotych zysku, mimo że w 2015 roku przyniosły 90 milionów straty (fot. przewozyregionalne.pl)

Spółka Przewozy Regionalne chce zrealizować plan naprawczy i wystąpić o ponad miliard złotych kredytu. W tym celu ma dzisiaj podpisać umowy z bankami PKO BP, BZ WBK, a także z Polskim Funduszem Rozwoju, który za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego ma pozyskać ponad 600 milionów złotych.
Krajowe instytucje finansowe zdecydowały się na wsparcie Przewozów Regionalnych, chociaż Komisja Europejska nie zaakceptowała jeszcze przedłożonego planu restrukturyzacji spółki - informuje "Puls Biznesu".

Jak podaje "Puls Biznesu", Przewozy otrzymały wcześniej 770 milionów złotych z pomocy publicznej oraz z Agencji Rozwoju Przemysłu, która podwyższyła kapitał spółki. Dzięki tym pieniądzom udało się obniżyć koszty zatrudnienia i spłacić część długów.

Czytaj też: Marszałkowie pożegnają się z Przewozami Regionalnymi?

W ten sposób Przewozy Regionalne mogą w tym roku zanotować około 50 milionów złotych zysku, mimo że w 2015 roku przyniosły 90 milionów straty - donosi "Puls Biznesu".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Allochton, 2016-10-05 22:18:47

    z dniem 01 pażdziernika 2016r. Przewozy Regionalne i SKM w woj. pomorskim wymaga 100% opłaty za przejazd od Emerytów i Rencistów. uważam to za krzywdę.