Przewozy Regionalne odwołały dwa pociągi

Przewozy Regionalne odwołały w piątek dwa pociągi – podała spółka. Ósmego dnia od rozpoczęcia składania zwolnień lekarskich przez maszynistów śląskiego zakładu PR sytuacja powoli wraca do normy.
Przewozy Regionalne odwołały dwa pociągi
„Większość maszynistów, którzy byli na zwolnieniach, miała dziś stawić się w pracy. W weekend sytuacja powinna wrócić całkowicie do normy" - powiedziała rzeczniczka śląskiego zakładu Przewozów Regionalnych Justyna Grzesik.

Informacje na temat połączeń mają być na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej PR, a także mają być dostępne pod numerami infolinii 782 554 681 oraz 782 554 440.

Powodem rozpoczętego w miniony piątek nieformalnego protestu pracowników było niewypłacenie wynagrodzenia załodze śląskiego zakładu PR, co spółka tłumaczyła zaległościami płatniczymi zlecającego przewozy samorządu woj. śląskiego.

Od początku października urząd marszałkowski w Katowicach przekazał Przewozom Regionalnym w sumie ok. 36 mln zł, z czego ok. 15 mln zł we wtorek. W poniedziałek załodze wypłacono połowę wynagrodzenia, a w środę kolejarze mieli otrzymać pozostałą część.

To efekt wtorkowej decyzji samorządu o przekazaniu kolejnej transzy środków. Jednocześnie zarząd woj. śląskiego domaga się od Przewozów Regionalnych zawarcia stosownej umowy na świadczenie usług.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE