PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewozy Regionalne odzyskują rynek. Marszałkowie znów muszą się z nimi liczyć

  • ICh/rs    4 grudnia 2017 - 16:38
Przewozy Regionalne odzyskują rynek. Marszałkowie znów muszą się z nimi liczyć
Potrafimy walczyć z konkurencją - w oparciu o naszą bazę kosztową i jakość świadczonych usług - mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne. Fot. PTWP

Potrafimy walczyć z konkurencją - w oparciu o naszą bazę kosztową i jakość świadczonych usług - mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne. - Pomimo, że jesteśmy wycofywani z niektórych tras przez organizatorów przewozów - którzy powierzają te prace swoim spółkom, kolejom marszałkowskim - to pasażerowie w nas uwierzyli i wracamy.
- Czwarty pakiet kolejowy - to jest tak naprawdę propozycja otwarcia rynku - mówi Krzysztof Zgorzelski. - Dotychczas w większości województw umowę świadczenia usług transportu publicznego zawiera się poprzez powierzenie. W nowych warunkach trzeba będzie po tę umowę startować w przetargu.

- O tym, że potrafimy wygrywać przetargi świadczy chociażby fakt, że w województwie pomorskim złożyliśmy dobrą ofertę, która została przez marszałka przyjęta i będziemy niebawem podpisywać umowę - podkreśla prezes Zgorzelski.

- To, że konkurencja jest na rynku polskim, odczuwamy chociażby w województwie kujawsko-pomorskim. Siedem lat temu konkurent przejął cały rynek w tym regionie, obecnie dużą część tego rynku odzyskaliśmy - mówi Krzysztof Zgorzelski. - Odzyskaliśmy rynek związany z przewozami pasażerskim wykonywanymi przez elektryczne zespoły trakcyjne.

 - Na Śląsku już wykonujemy przewozy - nie mamy wprawdzie oddziału - ale zakładamy, że utrzymamy tam przynajmniej 1,5 mln pociągokilometrów pracy. W województwie mazowieckim - dzięki zleceniom od marszałka województwa łódzkiego - realizujemy połączenia Warszawa-Łódź - wylicza prezes Zgorzelski. - Chcemy także uczestniczyć w obsłudze Centralnego Portu Komunikacyjnego. To pozwoli nam uzyskać dostęp do świadczenia usług na terenie województwa mazowieckiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.