Przewozy Regionalne odzyskują rynek. Marszałkowie znów muszą się z nimi liczyć

Potrafimy walczyć z konkurencją - w oparciu o naszą bazę kosztową i jakość świadczonych usług - mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne. - Pomimo, że jesteśmy wycofywani z niektórych tras przez organizatorów przewozów - którzy powierzają te prace swoim spółkom, kolejom marszałkowskim - to pasażerowie w nas uwierzyli i wracamy.
Przewozy Regionalne odzyskują rynek. Marszałkowie znów muszą się z nimi liczyć
Potrafimy walczyć z konkurencją - w oparciu o naszą bazę kosztową i jakość świadczonych usług - mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne. Fot. PTWP

- Czwarty pakiet kolejowy - to jest tak naprawdę propozycja otwarcia rynku - mówi Krzysztof Zgorzelski. - Dotychczas w większości województw umowę świadczenia usług transportu publicznego zawiera się poprzez powierzenie. W nowych warunkach trzeba będzie po tę umowę startować w przetargu.

- O tym, że potrafimy wygrywać przetargi świadczy chociażby fakt, że w województwie pomorskim złożyliśmy dobrą ofertę, która została przez marszałka przyjęta i będziemy niebawem podpisywać umowę - podkreśla prezes Zgorzelski.

- To, że konkurencja jest na rynku polskim, odczuwamy chociażby w województwie kujawsko-pomorskim. Siedem lat temu konkurent przejął cały rynek w tym regionie, obecnie dużą część tego rynku odzyskaliśmy - mówi Krzysztof Zgorzelski. - Odzyskaliśmy rynek związany z przewozami pasażerskim wykonywanymi przez elektryczne zespoły trakcyjne.

 - Na Śląsku już wykonujemy przewozy - nie mamy wprawdzie oddziału - ale zakładamy, że utrzymamy tam przynajmniej 1,5 mln pociągokilometrów pracy. W województwie mazowieckim - dzięki zleceniom od marszałka województwa łódzkiego - realizujemy połączenia Warszawa-Łódź - wylicza prezes Zgorzelski. - Chcemy także uczestniczyć w obsłudze Centralnego Portu Komunikacyjnego. To pozwoli nam uzyskać dostęp do świadczenia usług na terenie województwa mazowieckiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE