PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewozy Regionalne podnoszą ceny biletów

  • AW/przewozyregionalne.pl    16 października 2011 - 13:32
Przewozy Regionalne podnoszą ceny biletów

Od 17 października zaczną obowiązywać nowe ceny biletów w pociągach Regio, interRegio i Regioekspres. Zarząd Przewozów Regionalnych podwyżki tłumaczy znacznym wzrostem cen paliwa i energii.
Ceny biletów na pociągi REGIO zostaną zmodyfikowane średnio o 47 gr, natomiast na pociągi interREGIO i REGIOekspres średnio o 2 zł, ale nadal pozostaną one atrakcyjną ofertą dla pasażerów wybierających kolej na dłuższych trasach.
 
Pasażer pociagu interREGIO, który przeciętnie pokonuje trasę 195-kilometrową, i tak będzie płacił za bilet mniej (jedynie 37 zł) niż podróżujący pociągami dalekobieżnymi innego przewoźnika (41 zł).

Jak podkreślają przedstawiciele PR, nowy cennik został stworzony w taki sposób, aby podróże interREGIO i REGIOekspresami wciąż były najtańszym sposobem podróżowania pomiędzy największymi miastami i miejscowościami turystycznymi. Z kolei podróżujący pociągami REGIO nadal będą mogli przemieszczać się taniej dzięki ofercie „Połączenie w dobre cenie” obejmującej blisko 180 tras w całym kraju, w ramach której ceny biletów są konkurencyjne względem przewoźników autobusowych.

W przypadku niektórych biletów – np. jednorazowych na pociągi REGIO na odległość do 5 kilometrów oraz biletów w komunikacji przygranicznej sprzedawanych w ramach ofert promocyjnych – ceny nie zmienią się w ogóle.
 
Zmiana cennika wynika ze wzrostu kosztów uruchamiania pociągów, główne ceny paliw i energii.

Czytaj też: Przewozom Regionalnym rozjeżdżają się tory

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.