PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewozy Regionalne przewidują dodatki wynik finansowy

  • PAP/PSZ    22 listopada 2017 - 14:50
Przewozy Regionalne przewidują dodatki wynik finansowy
Kolejowa spółka po raz pierwszy w historii zanotowała dodatni wynik finansowy za rok 2016. (fot. mat. pras.)

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, powinny w tym roku powtórzyć wynik z ubiegłego roku, kiedy to spółka wypracowała 51,2 mln zł zysku netto - poinformował prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski.
"Spodziewam się, że w tym roku osiągniemy wyniki nie gorsze niż w ubiegłym, kiedy to zanotowaliśmy wynik netto w wysokości 51,2 mln zł. Będzie to pierwszy raz w historii, kiedy spółka dwa lata z rzędu jest na plusie" - powiedział Zgorzelski.

Prezes poinformował, że tabor przewoźnika od maja tego roku do połowy przyszłego roku powiększy się o ponad 70 nowych i zmodernizowanych pociągów elektrycznych.

Kolejowa spółka po raz pierwszy w historii zanotowała dodatni wynik finansowy za rok 2016; wówczas z usług Polregio skorzystało 79,5 mln pasażerów, czyli o 3 mln więcej niż w 2015 r.

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. na bazie Przewozów Pasażerskich PKP. W grudniu 2008 r. zostały wydzielone z Grupy PKP, a udziałowcami spółki zostały samorządy wszystkich województw.

Od 30 września 2015 r. właścicielem większości udziałów (50 proc. i jeden udział) jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Zdecydowana większość usług świadczonych przez spółkę to działalność o charakterze misji publicznej.

Przewozy Regionalne to największy w Polsce kolejowy przewoźnik pasażerski, którego udział w rynku przewozów kolejowych sięga 28 proc. Każdego dnia na tory wyjeżdża średnio 1800 pociągów spółki, którymi codziennie podróżuje ok. 220 tys. pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.