Przewozy Regionalne przynoszą straty

Przewozy Regionalne odnotowały w 2011 r. 55 mln zł starty netto – poinformowała w poniedziałek dziennikarzy prezes spółki Małgorzata Kuczewska– Łaska.
Przewozy Regionalne przynoszą straty
W 2010 r. strata netto przewoźnika wynosiła ok. 170 mln zł. Prezes spółki poinformowała, że w wyniku finansowym netto za 2011 rok zawarto odsetki od długu wobec zarządzającej infrastrukturą spółki PKP PLK, które wynosiły ok. 73 mln zł.

„Przewozy Regionalne pierwszy raz odkąd spółkę przejęły samorządy, odnotowały zysk w działalności operacyjnej, wyniósł on 8 mln zł” – powiedziała prezes. Dodała, że w tym roku strata netto powinna zmniejszyć się do 41 mln zł, przy czym zysk z działalności operacyjnej powinien sięgnąć 20 mln zł.

Przewozy Regionalne to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Spółka należy do samorządów 16 województw i zatrudnia ok. 13,5 tys. pracowników. W wyniku restrukturyzacji, od grudnia 2008 r. zatrudnienie spadło o ok. 3 tys. osób. Według szacunków zarządu firmy, z usług przewoźnika skorzysta w tym roku ok. 110,5 mln pasażerów, z czego zdecydowana większość, bo ok. 93,2 mln, z pociągów na trasach regionalnych i lokalnych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE