PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewozy Regionalne z pełnym zarządem. Skład uzupełnił Artur Kowalczyk

  • MIW    17 maja 2016 - 16:55
Przewozy Regionalne z pełnym zarządem. Skład uzupełnił Artur Kowalczyk
Przewozy Regionalne codziennie uruchamiają blisko 1600 pociągów. (Fot. : youtube.com).

• Nowy członek zarządu pełnić będzie obowiązki Dyrektora ds. Techniczno-Eksploatacyjnych.
• Od roku 2006 Kowalczyk związany był z firmą WARS.
• Przewozy Regionalne są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce.
absolwentem Akademii Podlaskiej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach), na której uzyskał tytuł magistra zarządzania i marketingu. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek: prawo spółek). Swoją karierę w branży kolejowej rozpoczął w 1988 roku. Od początku związany jest z firmą WARS S.A. Od 2006 roku pełnił funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych – Dyrektora Operacyjnego, w ramach której odpowiadał m.in. za współpracę z służbami technicznymi i eksploatacyjnymi przedsiębiorstw kolejowych w zakresie standardów i organizacji usług świadczonych przez tę spółkę. Jako Członek Zarządu był współautorem procesu rebrandingu spółki, wdrożenia zmian w obszarze standardów obsługi klienta oraz wykorzystania funduszy europejskich. W trakcie swojej pracy odpowiadał także za kwestie logistyczne i zakupowe oraz współpracę z franczyzobiorcami.

Kowalczyk uzupełni skład zarządu Przewozów Regionalnych. Od 21 marca spółką kieruje Krzysztof Mamiński. Stanowisko Dyrektora Finansowego pełni Krzysztof Zgorzelski.

Należące do samorządów województw Przewozy Regionalne są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby uruchamiają blisko 1600 pociągów, którymi podróżuje średnio 220 tys. osób. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30 procent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.