PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybędzie hybrydowych autobusów na ulicach Warszawy

  • AW    11 kwietnia 2017 - 09:07
Przybędzie hybrydowych autobusów na ulicach Warszawy
Mobilis jest największym niezależnym operatorem komunikacji miejskiej w stolicy (fot. mat.pras.)

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie rozstrzygnął przetarg na obsługę komunikacji miejskiej w stolicy 50 autobusami z napędem alternatywnym.
• W przetargu jako najkorzystniejsza została wybrana oferta spółki Mobilis.

• Planowany czas realizacji kontraktu wynosić będzie prawie 8 lat.

• W związku ze zwycięstwem w kolejnym przetargu, stołeczny tabor Mobilis powiększy się do 225 pojazdów w ruchu.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozu regularnego przy wykorzystaniu w ruchu 50 autobusów o długości ok. 12 metrów (klasa Maxi) oraz zapewnienie minimum 4 pojazdów rezerwowych.

Kontrakt realizowany będzie na terenie m.st. Warszawy i gmin podwarszawskich, z którymi miasto ma podpisane stosowne porozumienia i które współtworzą układ komunikacyjny aglomeracji.

Oferta z autobusami hybrydowymi

Spółka zaproponowała obsługę kontraktu autobusami hybrydowymi MAN lub Volvo, a także stawkę 8,11 zł brutto za wozokilometr. Cena stanowiła w tym przypadku 60 proc. wartości oceny ofert. Głównym kryterium pozacenowym był rodzaj alternatywnego napędu. Ważnym elementem, zaoferowanym przez spółkę, była wyższa od minimalnej wymaganej liczba pojazdów zastępczych, zapewniająca ponadstandardowe bezpieczeństwo i dyspozycyjność przy realizacji kontraktu.

– To dla nas ważny kontrakt, który potwierdza wyraźny zwrot transportu publicznego w kierunku autobusów emitujących jak najmniej zanieczyszczeń. Cieszymy się, że otrzymujemy szansę na świadczenie usług w kolejnych latach dla Zarządu Transportu Miejskiego, z którym współpracujemy już od 14 lat - mówi Dariusz Załuska, prezes spółki Mobilis.

Jak dodaje, decyzję o wyborze konkretnego modelu autobusów firma poda w najbliższym czasie.

- Jestem pewien, że mieszkańcy Warszawy docenią zarówno nową technologię napędu hybrydowego, jak i wysoką jakość usług świadczoną z użyciem tych pojazdów. Już w tej chwili ponad 50 proc. naszego taboru, który kursuje w Warszawie, spełnia najwyższą europejską normę emisji spalin Euro VI – kontynuuje Dariusz Załuska.

Będzie to kolejny kontrakt, realizowany obecnie przez Mobilis na rzecz stołecznego ZTM-u. Firma jest obecna na rynku warszawskim już od 2003 roku i jest tutaj największym niezależnym operatorem komunikacji miejskiej, z udziałem w rynku ponad 50 proc. Firma zatrudnia w Warszawie blisko 500 certyfikowanych kierowców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.