PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybędzie latarni na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie?

  • gumience24.pl    4 lutego 2015 - 11:40
Przybędzie latarni na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie?

Cmentarz Centralny w Szczecinie to największy cmentarz w Polsce (fot.gumience24.pl)

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin rozważa instalację dodatkowych latarni na głównych alejach Cmentarza Centralnego. Ma to poprawić bezpieczeństwo na największej nekropolii w Polsce.
Na terenie Cmentarza Centralnego na szczecińskich Gumieńcach zdarzają się kradzieże. Ciemne, pozbawione oświetlenia alejki szczególnie w okresie jesienno-zimowym nie są zbyt bezpiecznym miejscem. Do tego poruszanie się po ciemku jest mocno utrudnione. Osoby odwiedzające cmentarz po zmroku muszą często wspomagać się latarkami.

Najlepiej jakby wszystkie większe alejki oświetlić latarniami, jednak ogromny obszar nekropolii, która zajmuje ok. 170 ha i ograniczony budżet miasta uniemożliwiają taką inwestycję.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska rozważa jednak ustawienie lamp oświetleniowych na głównych alejach cmentarza. Wcześniej wykonana zostanie analiza warunków technicznych i możliwości finansowych miasta.

W styczniu, w sprawie oświetlenia alejek na terenie Cmentarza Centralnego interweniował radny klubu PiS Rafał Niburski.

Cmentarz Centralny w Szczecinie to największy cmentarz w Polsce, trzeci co do wielkości w Europie i jeden z największych na świecie. Został założony w latach 1899-1900 we wschodniej części Gumieniec według projektu Wilhelma Meyera-Schwartaua. Od jego otwarcia pochowano na nim ponad 300 tysięcy zmarłych, a jego dzisiejsza powierzchnia wynosi 167,8 ha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.