PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybywa mieszkań komunalnych w Białymstoku

  • JL    16 lutego 2016 - 10:07
Przybywa mieszkań komunalnych w Białymstoku
Inwestycja „Bacieczki IV” w Białymstoku zakończy się w 2019 roku. Fot. Białystok.pl

Nowy blok z 69 mieszkaniami i siedmioma lokalami usługowymi powstaje na osiedlu Bacieczki w Białymstoku. Będzie gotowy do końca października 2016 r.
Komunalne TBS w ramach inwestycji „Bacieczki VI” buduje kolejny blok z mieszkaniami na wynajem. Zamieszka w nim 69 rodzin.

Znajdą się tam zarówno mieszkania o mniejszym metrażu – ok. 38,2 mkw., jak też i większym – ok. 64,7 mkw. Będą to mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe. Ich łączna powierzchnia wynosi ponad 3,5 tys. mkw., a lokali usługowych – ok. 947 mkw. Obok tego bloku powstaną również miejsca parkingowe.

– Budowa mieszkań przez Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego to ważna i potrzebna inwestycja – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak. – Oferta mieszkań na wynajem skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych i rodzin. Takie mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym mieście.

Prezydent zapowiada, że systematycznie realizowane będą kolejne inwestycje. Dzięki budowie kompleksu „Bacieczki VI” przy ul. Komisji Edukacji Narodowej ponad trzysta rodzin będzie miało nowe mieszkanie.

Blok z prawie 70 mieszkaniami zostanie ukończony jeszcze w tym roku, w kolejnych latach wybudowane zostaną kolejne, mniejsze już budynki mieszkalne z kompleksu „Bacieczki VI”.

W trzecim kwartale 2018 roku powinna się zakończyć budowa bloku z 24 mieszkaniami, 8 garażami i miejscami parkingowymi. Z kolei w drugim kwartale 2019 roku – budynku z 38 mieszkaniami i taką samą liczbą miejsc parkingowych.

Ostatecznie na działce przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w ramach kompleksu „Bacieczki VI” powstanie łącznie sześć budynków, w których łącznie znajdą się 322 mieszkania, 14 lokali usługowych i 16 garaży. Gmina Białystok przekazała Komunalnemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego teren pod budowę tych bloków.

Obok tych budynków powstanie nowa infrastruktura, m.in. drogi wewnętrzne, parkingi, chodniki. Nie zabraknie również nowych placów zabaw i elementów tzw. małej architektury. Trzy budynki już wybudowano, czwarty jest w trakcie realizacji. Planowany termin zakończenia całej inwestycji „Bacieczki IV” to koniec 2019 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.