PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybywa mieszkań socjalnych w Nowej Soli

  • AW    23 grudnia 2014 - 08:48
Przybywa mieszkań socjalnych w Nowej Soli

fot.nowasol.pl

Trwa przebudowa budynku przy ulicy Wróblewskiego 9 na lokale socjalne. Budynek znajduje się w obszarze wpisanym do rejestru zabytków i podlega ochronie konserwatorskiej.
Jak podaje magistrat, w wyniku przebudowy na przeszło 2010 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej, powstanie 70 odrębnych mieszkań socjalnych.

Każde będzie wyposażone w aneks kuchenny i łazienkę. Inwestycja współfinansowana ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego (40 proc. dofinansowania).

Czytaj też:BGK: obligacje dźwignią budownictwa społecznego

Mieszkania będą ogrzewane gazem, jednak każde z nich będzie miało osobne liczniki na wszystkie media. Podobną zasadę miasto stosuje w kilku innych domach socjalnych.

Choć prace rozpoczęły się kilka miesięcy temu, firma zmieniła już całkowicie pokrycie dachowe, zbiła tynki i wyburzyła część ścian wewnątrz. Ściany działowe zostały też wyburzone, dach i ściany zostały od wewnątrz ocieplone wełną mineralną, wymieniono także okna od ulicy Muzealnej. W części pomieszczeń kładzione są już tynki. Inwestycja zakończy się w październiku 2015 roku. Całkowity koszt budowy to 3 miliony złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: