PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybywa pasażerów kolei aglomeracyjnej

  • wnp.pl (Piotr Stefaniak)    31 lipca 2012 - 20:31
Przybywa pasażerów kolei aglomeracyjnej

W pierwszym półroczu koleje w Polsce przewiozły 137,6 mln pasażerów, o 4,9 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem ub.roku – informuje Urząd Transportu Kolejowego.
Tym samym wyraźnie utrwaliła się tendencja wzrostu klientów kolei, jaka występuje od w sposób ciągły od sierpnia ub.r. Zarazem w I półroczu niemal nie zmieniła się praca przewozowa, która wyniosła 8,7 mld pasażerokilometrów i była o 0,1 proc. większa r/r. Oznacza to, że przewieziono więcej pasażerów, ale na krótszych odcinkach, prawdopodobnie - podmiejskich.

W pewnym stopniu, lecz nie decydującym, do wzrostu przewozów pasażerów koleją w I półroczu przyczyniło się EURO 2012 i podstawienie dodatkowych pociągów dla kibiców. Dlatego w czerwcu przewoźnicy kolejowi zanotowali 8 proc. dynamikę przewozów, podczas gdy w poprzednich miesiącach wahała się ona od 3,2 proc. (maj) do 5,8 proc. (styczeń).

Według wstępnych informacji głównych przewoźników, w tym PKP Intercity, organizacja mistrzostw w piłce nożnej dodatkowo przysporzyła ok. pół miliona pasażerów, spośród blisko 1,7 mln wszystkich korzystających w czerwcu.

Całość czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.