Przydział na mieszkanie bez kolejki

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Białystok
  • 19-11-2011
  • drukuj
W Białymstoku na mieszkanie komunalne czeka się nawet siedem lat, rocznie wpływa około 700 wniosków. Teraz jest okazja, by szybciej otrzymać tanie lokum.
Przydział na mieszkanie bez kolejki
Do wzięcia jest prawie 20 adresów, ale i poważne zobowiązanie – gruntowny remont na własny koszt – pisze „Gazeta Wyborcza Białystok”.

Zarząd Mienia Komunalnego właśnie ogłosił listę wolnych mieszkań do wzięcia dla najuboższych bez kolejki, ale z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych, często bardzo poważnych.

To w sumie 19 lokali, od kawalerek o powierzchni użytkowej ponad 20 m kw. do nawet 80 m kw. Są to mieszkania na przykład po eksmisjach i zgonach.

Aby ubiegać się o takie mieszkanie komunalne, trzeba spełnić trzy warunki: kandydat musi być zameldowany w Białymstoku (zabierz głos/oceń prezydenta) od minimum pięciu lat, obecne warunki mieszkaniowe nie mogą przekroczyć 5 mkw powierzchni użytkowej na osobę, no i dochód w gospodarstwie jednoosobowym nie powinien przekraczać wartości 175 proc. najniższej emerytury, a w wieloosobowym – 125 proc. tej stawki.

Miasto czeka na wnioski tylko dwa tygodnie. Jeśli nie wszystkie lokale znajdą zainteresowanie, będzie je remontować na własny koszt, ale wtedy wróci do normalnego trybu przydziału – pisze „Gazeta Wyborcza Białystok”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dla najubozszych powinny byc chyba mieszkania do wynajecia. Czemu uwlaszczamy jednych ludzi kosztem reszty podatnikow ? Czy sa oglaszane na to przetargi ? Co na to CBA ?

Horror - komunalne, 2011-11-21 09:17:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE