PARTNER PORTALU
  • BGK

Przydział na mieszkanie bez kolejki

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Białystok    19 listopada 2011 - 08:27
Przydział na mieszkanie bez kolejki

W Białymstoku na mieszkanie komunalne czeka się nawet siedem lat, rocznie wpływa około 700 wniosków. Teraz jest okazja, by szybciej otrzymać tanie lokum.
Do wzięcia jest prawie 20 adresów, ale i poważne zobowiązanie – gruntowny remont na własny koszt – pisze „Gazeta Wyborcza Białystok”.

Zarząd Mienia Komunalnego właśnie ogłosił listę wolnych mieszkań do wzięcia dla najuboższych bez kolejki, ale z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych, często bardzo poważnych.

To w sumie 19 lokali, od kawalerek o powierzchni użytkowej ponad 20 m kw. do nawet 80 m kw. Są to mieszkania na przykład po eksmisjach i zgonach.

Aby ubiegać się o takie mieszkanie komunalne, trzeba spełnić trzy warunki: kandydat musi być zameldowany w Białymstoku (zabierz głos/oceń prezydenta) od minimum pięciu lat, obecne warunki mieszkaniowe nie mogą przekroczyć 5 mkw powierzchni użytkowej na osobę, no i dochód w gospodarstwie jednoosobowym nie powinien przekraczać wartości 175 proc. najniższej emerytury, a w wieloosobowym – 125 proc. tej stawki.

Miasto czeka na wnioski tylko dwa tygodnie. Jeśli nie wszystkie lokale znajdą zainteresowanie, będzie je remontować na własny koszt, ale wtedy wróci do normalnego trybu przydziału – pisze „Gazeta Wyborcza Białystok”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Horror - komunalne, 2011-11-21 09:17:32

    Dla najubozszych powinny byc chyba mieszkania do wynajecia. Czemu uwlaszczamy jednych ludzi kosztem reszty podatnikow ? Czy sa oglaszane na to przetargi ? Co na to CBA ?