PARTNER PORTALU
  • BGK

Przyszłość łodzian z jednym przewoźnikiem

  • AW/uml.lodz.pl    2 marca 2011 - 08:41

Władze Łodzi podpisały umowę powierzenia usług komunikacyjnych MPK. Miejski przewoźnik w zamian obiecuje nową jakość w funkcjonowaniu transportu publicznego, a miasto może go ukarać np. za spóźnienia tramwajów.
Na podstawie uchwały Rady Miejskiej, spółka przez najbliższe kilkanaście lat będzie woziła łodzian, tj. 15 lat w zakresie przewozów komunikacją tramwajową i 10 lat komunikacją autobusową. Do tej pory MPK wykonywało te usługi na podstawie doraźnego porozumienia.

- Skończył się okres tymczasowości w naszym funkcjonowaniu - mówi wiceprezes MPK Radosław Podogrodzki. - My zajmiemy się tym, aby pasażerowie dostawali najwyższą jakość usług, miasto zadba o to, aby były na to pieniądze.

W tym roku w ramach umowy powierzenia miasto zapłaci przewoźnikowi ponad 316 mln zł.

150-stronicowy dokument bardzo szczegółowo określa wytyczne dla MPK - spółka ma być karana m.in. za niepunktualność czy brak czystości w pojazdach. Nagradzana np. za umiejętne zachęcenie łodzian do korzystania ze swoich usług i wzrost sprzedaży biletów. Przede wszystkim jednak podpisany dokument to gwarancja stabilności finansowej MPK i większa możliwość inwestycji w nowy tabor czy poprawę komfortu pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • BIAŁA RÓŻA, 2011-03-02 11:01:31

    Dobrze,to przyszłość-a dziś co? Spóżniające się tramwaje,czekający nawet pół godziny pasażerowie! Dobrze tym,którzy siedza w domu i nie chcą nigdzie wychodzić!!