PARTNER PORTALU
  • BGK

Przywrócono ruch pociągów na trasie Szczecin - Wałcz - Piła

  • PAP    1 września 2012 - 16:51
Przywrócono ruch pociągów na trasie Szczecin - Wałcz - Piła

W sobotę po 12 latach przerwy przywrócono ruch pociągów na trasie Szczecin - Wałcz - Piła. Uruchomienie połączenia było możliwe dzięki odbudowie linii kolejowej nr 403 Ulikowo - Wałcz (Zachodniopomorskie)
Inwestycję prowadziła spółka PKP Polskie Linie Kolejowej SA. Prace trwały 2 lata i kosztowały 22 mln zł. Roboty na linii 403 wykonywało wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - Zakład Zachodniopomorski w Stargardzie Szczecińskim.

W ramach inwestycji wymieniono tory, zmodernizowano perony, przebudowano urządzenia sterowania ruchem pociągów oraz naprawiono dwa mosty i jeden wiadukt.

Projekt odbudowy linii kolejowej nr 403 był w 75 proc. wsparty unijną dotacją przyznaną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Połączenie Szczecin - Wałcz - Piła będzie obsługiwane przez szynobusy SA 103 z 76 miejscami siedzącymi i SA 136 ze 157 miejscami siedzącymi.

Jak powiedział dyrektor Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Szczecinie Andrzej Chańko będzie kursować pięć par pociągów relacji Szczecin - Piła i trzy pary pociągów Piła - Wałcz.

W ramach promocji nowego połączenia Przewozy Regionalne rozprowadziły w ciągu miesiąca 20 tys. bezpłatnych rozkładów jazdy. Testowy przejazd na odbudowanym linii nr 403 odbył się na początku sierpnia br. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • SWAT, 2012-09-04 17:06:34

    MIEJMY NADZIEJĘ,ŻE I INNE POCIĄGI TEŻ BĘDĄ PRZYWRÓCONE!
  • MaciejG13, 2012-09-04 05:28:02

    i mamy nadzieję że konduktorzy nie będą przymykać oka, a uchylać kieszeni by kolejna linia nie była deficytowaNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: