PARTNER PORTALU
 • BGK

Psie odchody zmorą miast. Bytom znalazł na to sposób

 • AW    10 marca 2015 - 12:52
Psie odchody zmorą miast. Bytom znalazł na to sposób

Wykupienie przez gminę usługi sprzątania psich odchodów nie zwalnia mieszkańców od sprzątania po swoich pupilach (fot.mat.pras)

Na skwerach Bytomia wypróbowano specjalne odkurzacze... do zbierania psich nieczystości. Za pomocą tego urządzenia czyszczone są na razie trawniki w Śródmieściu.
Do sprzątania miasta po zimie wykorzystywanych jest sześć odkurzaczy do zbierania psich ekskrementów. Urządzenie wyposażone jest w silnik spalinowy i pojemnik, w którym gromadzą się nieczystości (jesienią urządzenia wykorzystywane są również do usuwania liści).

Pracownicy wyposażeni w tego typu sprzęt będą regularnie pojawiali się na bytomskich zieleńcach. Zaczęli od Śródmieścia - Placu Akademickim oraz ulic: Korfantego, Smolenia. Sukcesywnie pojawiać się będą w innych częściach miasta.

- Właściciele czworonogów niefrasobliwie podchodzą do sprzątania po swoich pupilach, co szczególnie uderza o tej porze roku. Mamy świadomość, że zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, ale nie grożą nam już raczej obfite opady śniegu, choć i na taką sytuację jesteśmy przygotowani – mówi Krystyna Ostrowska z Miejskiego Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Jak podkreśla, wykupienie przez gminę usługi sprzątania psich odchodów nie zwalnia mieszkańców od sprzątania po swoich pupilach.

- W naszym mieście akcje mające na celu uwrażliwienie posiadaczy psów na sprzątanie trwają od kilku lat, a zwiastunem pozytywnych zmian jest coraz większa liczba właścicieli, którzy nie zapominają zabrać woreczka na spacer z psem – mówi Ostrowska.

Sprzątając po psie, właściciele mogą wyrzucać odchody do wszystkich koszy na śmieci, pod warunkiem, że będą one zawinięte w woreczek.

Z problem psich nieczystości zmagają się wszystkie miasta. Gdańsk niedawno zamieścił w sieci nawet specjalny filmik animowany na ten temat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (7)

 • Eterno Vagabundo, 2015-03-17 20:51:44

  Ja z sobą małą Łopateczkę miałem I po swoim psie " odchód " Zawsze zakopałem.
 • mama, 2015-03-14 21:25:52

  Do CITIZEN: A kto tu mówił o nienawiści do zwierzat??? wrecz odwrotnie, jak sie kocha zwierze to sie jest za nie odpowiedzialnym, tak samo jak za dziecko. Gdyby dziecko zrobiło kupe na chodniku to bym ją uprzatnęła, wiec dlaczego nie posprzatac po psie?
 • CITIZEN, 2015-03-14 19:56:22

  Do Miroslaw Wyszynski: każdy, kto nienawidzi psów i innych zwierząt jest bardzo złym człowiekiem ! DO WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI PSÓW: NIE DAJCIE SIĘ TERRORYZOWAĆ FASZYSTOM !