PARTNER PORTALU
  • BGK

PSL chce ułatwień dla samorządów ws. produkcji energii

  • PAP    13 lutego 2014 - 16:51
PSL chce ułatwień dla samorządów ws. produkcji energii

Klub PSL zaproponuje ułatwienia dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, samorządów i podmiotów komunalnych, które chcą produkować energię na własne potrzeby. Partia mniej więcej za miesiąc przedstawi propozycję nowelizacji Prawa energetycznego.
Szef klubu PSL Jan Bury, mówiąc PAP o kierunku zmian, które mają zaproponować ludowcy, stwierdził, że ustawa powinna w takim samym stopniu odnosić się do samorządów, podmiotów komunalnych, wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych, jak do indywidualnych gospodarstw domowych. Wskazał, że np. samorządy zarządzają licznymi nieruchomościami, więc mogą na nich instalować kolektory słoneczne do podgrzewania wody czy ogniwa fotowoltaiczne, produkujące energię elektryczną.

Ostatnia nowelizacja Prawa energetycznego z września 2013 r. wprowadziła już pewne ułatwienia dla produkujących energię w niewielkich ilościach na własne potrzeby z możliwością odsprzedaży nadwyżek. Właściciele źródeł o mocy poniżej 40 kW nie muszą rejestrować działalności gospodarczej, ani mieć koncesji na obrót energią elektryczną. Te rozwiązania dotyczą głównie gospodarstw domowych, natomiast nowe przepisy miałyby objąć też np. wspólnoty mieszkaniowe, samorządy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.