PARTNER PORTALU
  • BGK

Psy z polskich schronisk biorą Holendrzy

  • PAP    6 kwietnia 2011 - 14:31
Psy z polskich schronisk biorą Holendrzy

Psy ze schronisk w Opolu i Tomaszowie Mazowieckim znajdują nowe domy w Holandii. Do adopcji trafiają zwierzęta, które mają małe szanse na znalezienie domu w Polsce.
Międzynarodowa adopcja jest prowadzone we współpracy z holenderską fundacją Vagabond Pets. Holendrzy współpracują z Polską od trzech lat, na razie z dwoma schroniskami dla bezdomnych zwierząt – w Opolu i Tomaszowie Mazowieckim.

Do nowych właścicieli w kraju tulipanów trafiło do tej pory ponad 140 psów, w sobotę z Opola wyjedzie 10 następnych zwierzaków. Do adopcji w Holandii trafiają zwierzęta starsze i często schorowane, których szanse na znalezienie domu w Polsce są minimalne.

Często ludzie, którzy zgłaszają się do holenderskiej fundacji proszą o starsze zwierzęta, nie wymagające tyle pracy i uwagi, których nie roznosi energia jak młodych. Takie ułożone już psy są też bardziej poszukiwane przez starszych właścicieli, którzy chcą mieć spokojniejszego towarzysza.

Holendrzy pomagają także dlatego, że zdają sobie sprawę z trudnej sytuacji polskich schronisk, a ich pomoc nie ogranicza się tylko organizowania adopcji zwierzaków.

Holenderska fundacja współpracuje na razie z dwoma polskimi schroniskami, ale zapowiada, że jest zainteresowana pomocą także innym placówkom.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.