PARTNER PORTALU
 • BGK

PSZOKi przyjadą do warszawiaków

 • AW    16 października 2015 - 12:02
PSZOKi przyjadą do warszawiaków

Od soboty, 17 października system stacjonarny uzupełnią mobilne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (fot.mat.pras.)

Na stołeczne ulice wyjadą mobilne selektywnego zbierania odpadów komunalnych, tzw. MPSZOKi. Mieszkańcy stolicy nie będą musieli fatygować się z kłopotliwymi odpadami na Mokotów czy Białołękę.
Jak podaje stołeczny ratusz, mieszkańcy Warszawy korzystają z dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych - tzw. MPSZOK-ów. Jeden zlokalizowany jest w dzielnicy Mokotów, przy ul. Zawodzie 16, drugi w dzielnicy Białołęka, przy ul. Płytowej 1.

Mobilnie i wygodnie

Od soboty, 17 października system stacjonarny uzupełnią mobilne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (MPSZOK). Mobilne punkty zbiórki będą kursowały dwa razy w tygodniu, zatrzymując się w określonych godzinach w wyznaczonych punktach na terenie miasta.

- Dzięki temu mieszkańcy, którzy nie będą mogli dostarczyć odpadów komunalnych kłopotliwych do PSZOK, będą mieli możliwość zrobienia tego bezpłatnie poprzez przyniesienie tych odpadów do MPSZOK. MPSZOKi nie będą zbierać wszystkich odpadów – na przykład gruzu z przeprowadzanych samodzielnie remontów, czy też mebli. Nie przyjmą również odpadów zielonych ani zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE), którego zbiórka odbywa się w każdej dzielnicy Warszawy w soboty - informuje biuro prasowe Urzędu m.st. Warszawy.

Wykaz lokalizacji punktów zbierania odpadów komunalnych kłopotliwych oraz harmonogram pracy MPSZOK publikujemy w dziale Multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (4)

 • dziad śmietnikowy, 2015-10-17 13:45:26

  Ludzie ! Przecież MPSZOKI zostały wymyślone przez urzędników pani bufetowej aby niektóre zaprzyjaźnione - bliskie jej osoby, mogły dużo zarobić nic nie robiąc, tylko, jak B28 zauważył, wożąc dym albo powietrze w workach. To jest właśnie system sprawowania władzy i zarabiania pieniędzy z budżetu mias...ta (podatników) za nic nie robienie przez ostatnie 8 lat "rządów" Platformy Obywatelskiej czyli POkrętaczy.  rozwiń
 • w.potega@neostrada.pl, 2015-10-17 09:32:30

  To jest dobry ruch, wynikający z doświadczeń Rembertowskiego Systemu Recyklingu. Ten system znalazł uznanie w konkursie S3KTOR-a w Warszawie i jest wart upowszechniania (80% odzysku surowców wtórnych, przy minimalnych kosztach) i jest twórczo upowszechniany. Cieszę się, że mogę władze Warszawy pochw...alić. Trzeba pójść dalej i tym nowatorskim systemem stopniowo zastępować dotychczasowy, fatalny, bo nakazowy, narzucony przez sejm w interesie międzynarodowych korporacji. Uczenie się segregacji u źródła to podstawa racjonalnego systemu gospodarowania odpadami.  rozwiń
 • czytelnik, 2015-10-16 15:00:18

  no właśnie! To co będą odbierać ??