PARTNER PORTALU
  • BGK

Pyrzowice pobiły rekord wszech czasów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice    6 sierpnia 2011 - 07:58
Pyrzowice pobiły rekord wszech czasów

Od lat na lotnisku w Pyrzowicach nie pojawiła się nowa regularna linia, a mimo to w lipcu port podbił rekord wszech czasów w liczbie odprawionych pasażerów.
Dotychczasowy rekord należał do krakowskich Balic, które w sierpniu 2007 r. odprawiły 327,6 tys. pasażerów i przez kilka lat dzierżyły palmę pierwszeństwa wśród polskich lotnisk regionalnych – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”

Od kilku dni mamy nowego króla – lotnisko w Pyrzowicach, które w lipcu pobiło krakowski rekord o ponad 11 tys. pasażerów (z lotniska skorzystało 338 tys. osób).

Czytaj też: Kolejne inwestycje na lotnisku w Pyrzowicach

Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tak wyśmienity wynik osiągnęło lotnisko, na którym od kilku lat nie pojawiła się żadna nowa linia.

Czytaj też: Pyrzowice inwestują i chcą liczyć się w Europie

Okazuje się, że rekord padł dzięki czarterom. W lipcu takich lotów było w Pyrzowicach o 18 proc. więcej niż przed rokiem.

Skąd ten fenomen? Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze od dawna traktuje ruch czarterowy na równi z pasażerskim i stara się dopieszczać biura podróży i współpracujące z nimi linie lotnicze. Ponadto Ślązacy uwielbiają podróże – podaje „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.