PARTNER PORTALU
  • BGK

Racibórz i Dąbrowa Górnicza: Awarie ciepłownicze. Mieszkańcy bez dostaw ciepła

  • PAP/AT    17 listopada 2017 - 09:22
Racibórz i Dąbrowa Górnicza: Awarie ciepłownicze. Mieszkańcy bez dostaw ciepła
Mieszkańcy pozbawieni dostaw ciepła. Przez awarie (fot.pixabay.com)

Blisko 15 tys. odbiorców w Raciborzu i Dąbrowie Górniczej (Śląskie) zostało pozbawionych dostaw ciepła przez dwie duże awarie.
Przez dwie duże awarie w czwartek (16 listopada) i piątek (17 listopada) zostało pozbawionych dostaw ciepła blisko 15 tys. odbiorców w Raciborzu i Dąbrowie Górniczej (Śląskie). W Raciborzu, gdzie w czwartek rano doszło do awarii rurociągu ciepłowniczego, sytuacja jest już opanowana, w Dąbrowie trwa usuwanie awarii.

W Raciborzu dostaw ciepła było pozbawionych 12,5 tys. mieszkań. Awaria została usunięta w czwartek wieczorem i rozpoczęto napełnianie sieci ciepłowniczej. "Obecnie system ciepłowniczy miasta Raciborza działa bez zakłóceń" - powiedziała rzeczniczka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Ewa Pacześny-Lach.

W Dąbrowie Górniczej w czwartek wieczorem stwierdzono uszkodzenie rury ciepłowniczej na odcinku ok. 20 m. Awaria objęła zasięgiem całe miasto, poza dzielnicą Mydlice. Wykonano przełączenia na sieci ciepłowniczej, aby zmniejszyć liczbę odbiorców dotkniętych awarią.

Jak poinformowało w piątek rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, bez dostaw ciepła i ciepłej wody pozostaje ok. 1950 odbiorców z centrum miasta. Rano rozpoczęto prace naprawcze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.