PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni Krakowa za darmową komunikacją w centrum

  • pt    25 stycznia 2014 - 07:51
Radni Krakowa za darmową komunikacją w centrum

Radni Dzielnicy I Stare Miasto zwrócili się do prezydenta Krakowa z wnioskiem, by na okres próbny wprowadzić bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w centrum miasta.
Darmowe tramwaje i autobusy miałyby wpływ na uspokojenie ruchu w centrum - dowodzi pomysłodawca uchwały w tej sprawie, radny Dzielnicy I Aleksander Miszalski - pisze "Dziennik Polski".

Jak ocenia, bezpłatne przejazdy zachęcałyby kierowców do zaparkowania w jednym miejscu i poruszania się po centrum komunikacją miejską, a nie autem, co powoduje korki i zwiększa zanieczyszczenie powietrza.

Władze miasta wskazują jednak, że trzeba by wyliczyć, ile należałoby dopłacić do transportu zbiorowego przy takim rozwiązaniu.

"Według mnie, realizacja tego pomysły jest niemożliwa" - mówi wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel. Jeśli komunikacja miejska w Krakowie kosztuje ok. 500 mln zł rocznie, a miasto dopłaca do niej ok. 150 mln zł, to każde dalsze ograniczanie wpływów powoduje, że będzie mniej pieniędzy na inne zadania, edukację, inwestycje czy pomoc socjalną - argumentuje.

Pomysł nie jest nowy - wcześniej radni z "jedynki" proponowali bezpłatną komunikację w całym mieście.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.