PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni o kanalizacji, drogach i szkole

  • www.tydzien.net.pl    1 marca 2012 - 12:32
Radni o kanalizacji, drogach i szkole

Plany kanalizacji wsi, finanse przeznaczone na modernizację dróg oraz sytuacja w Gimnazjum nr 2 – między innymi te sprawy poruszyli radni na sesji Rady Miejskiej w Śremie, która odbyła się 28 lutego.
Jednym z pierwszych punktów obrad było uchwalenie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Śremie na lata 2012 – 2014. Prezes spółki, Andrzej Szczepaniak poinformował radnych o zdobytej przez PWiK statuetce „Firma Przyjazna Środowisku”. Przedsiębiorstwo uczestniczyło w XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego ''Przyjaźni Środowisku'', który odbył się pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Po złożeniu gratulacji przez radnych, prezes opowiedział o tym jak będzie przebiegało kanalizowanie wsi. W bieżącym roku przewidziano na to kwotę 8,1 mln zł, z czego 4,3 mln to środki własne spółki, 1mln pochodzi od gminy, 150 tys. zł z dopłat mieszkańców, a 2,6 mln zł to pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W najbliższym czasie skanalizowane mają zostać: Grodzewo, Pełczyn, Nochówko oraz dalsza część Pyszącej (tzw. drugi etap). Nastąpi modernizacja sieci przy ul. Sikorskiego oraz w Błociszewie.

Będzie również wymiana węzłów i sieci oraz prace niezbędne do wykonania przy okazji budowania dróg np. ul. Michałowskiego. Zlikwidowane zostaną wiejskie oczyszczalnie w Orkowie i Binkowie. W 2013 r. PWiK przeznaczy na kanalizację 9,6 mln zł, a w 2014 r. – 9,5 mln zł.

W dalszej części obrad radni zajęli się zmianą uchwały dotyczącą budżetu gminy Śrem na 2012 rok. Skarbnik gminy Magdalena Panke przekazała, że wyodrębniono kwotę 850 tys. zł na nowe inwestycje, czyli modernizację dróg. Na poprawę stanu dróg asfaltowych przeznaczono kwotę 270 zł, 265 tys. zł na remonty innych dróg oraz gruntowych – 313 tys. zł. W budżecie wygospodarowano również dodatkowe 40 tys. zł na budowę sali sportowej w Krzyżanowie. Suma dotyczy opłat związanych z przyłączami energetycznym i gazowym. Radni poparli zmiany z budżecie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.