PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni Pelplina za zmniejszeniem śmieciowych opłat

  • AW    3 kwietnia 2013 - 20:44
Radni Pelplina za zmniejszeniem śmieciowych opłat

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pelplinie, radni podjęli uchwałę dotyczącą zmniejszenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Decyzją radnych miesięczna stawka za zbieranie odpadów w tym mieście w sposób selektywny będzie wynosiła 13 zł od osoby dorosłej, a od dzieci i młodzieży, które nie ukończyły 18 roku życia 9 zł.

Stawka za zbieranie odpadów w sposób nieselektywny (zmieszany) wynosić będzie 20 zł od osoby niezależnie od wieku.

Jak informuje urząd miasta, w związku z tym nowy druk deklaracji należy złożyć do końca kwietnia bieżącego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • diabolic, 2013-04-06 10:46:53

    I znów same bzdury. Zmieszane odpady komunalne (20 03 01) powstają zawsze, niezależnie od tego czy ktoś prowadzi selektywną zbiórkę odpadów i ze strumienia odpadów wydziela odpowiednie frakcje. Bardziej po polsku, jeżeli w domu segregujemy i osobno zbieramy papier, szkło, plastiki, metale, itp, a ...to co się nie da wydzielić wrzucamy do kosza to właśnie w tym koszu powstają zmieszane odpady komunalne. Im lepiej segregujemu tym mniej jest zmieszanych odpadów komunalnych, ale całkowicie się ich nie da wyeliminować i nigdy nie będą to odpady zbierane seletywnie. Jak widać radni nie przyswoili sobie podstawowych informacji z dziedziny gospodarki odpadami a decydują o cenach. Ciekawe jest czy zbilansowali sobie cały system, czy opłaty wzięli metodą sufitową!!! Czy policzyli choćby w sposób uproszczony koszt zagospodarowania, koszt odbioru, koszt zarządzania systemem ewidencji i koszty administrowania systemem (wystawiania opłat dla mieszkańców, prowadzenia ewidencji deklaracji, ilości oddebranych odpadów)? WĄTPIĘ!!! Bardzo poważnie watpię!  rozwiń