PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni uchylą uchwałę dotyczącą płatnego parkowania?

  • 24gliwice.pl    12 października 2012 - 10:12
Radni uchylą uchwałę dotyczącą płatnego parkowania?

Radni gliwickiej Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości chcą uchylić uchwałę z 2008 roku ws. stref płatnego parkowania w Gliwicach.
Projekt sprzed czterech lat zakłada m.in. mniej miejsc postojowych oraz pobieranie opłat również w soboty.

Co prawda uchwała z 2008 roku została przyjęta przez radę miejską, ale nigdy nie doszło do jej wprowadzenia. Co więcej, w grudniu 2011 roku pojawił się nowy projekt, przygotowany na wniosek prezydenta przez Zarząd Dróg Miejskich. Głosami radnych PiS i PO projekt kilkukrotnie odrzucano.

– Uchwała z 2008 roku nie została wprowadzona, a prezydent publicznie podkreślał, że jest wadliwa i gorsza od tej nowej. W związku z tym chcemy pomóc panu prezydentowi, żeby nie musiał jej wprowadzać. To nie oznacza, że uzyskaliśmy kompromis co do nowego projektu. Wielokrotnie zgłaszaliśmy swoje zastrzeżenia, których prezydent nie uwzględniał – komentuje Marek Kopała, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Gliwicach.

Jak dodaje radny PiS, wnioskodawcy gotowi są rozpocząć rozmowy na temat zupełnie nowego projektu dotyczącego płatnego parkowania w centrum Gliwic.

Uchwała ws. ustanowienia stref płatnego parkowania została przyjęta przez radę miejską ubiegłej kadencji.

W kwietniu 2008 roku za jej przyjęciem głosowała wówczas część obecnych radnych PO – Ewa Potocka, Urszula Więckowska, Jan Wiśniewski, Dominik Dragon oraz Kajetan Gornig. Cztery lata temu, przeciwko uchwale głosowali obecni radni PiS – Jarosław Wieczorek, Zbigniew Goliszewski oraz Marek Kopała.

„Upływ czasu i zmieniające się warunki komunikacji miejskiej (...) wymagają nowego kompleksowego opracowania systemu organizacji ruchu” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Najbliższą sesję rady miejskiej zaplanowano na czwartek 18 października.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.