PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom będzie miał jedną z najnowocześniejszych linii sortowniczych w Polsce

  • JS    28 marca 2017 - 21:26
Radom będzie miał jedną z najnowocześniejszych linii sortowniczych w Polsce
Umowę w obecności prezydenta Radosława Witkowskiego podpisali prezesi Radkomu Waldemar Kordziński i Zbigniew Banaszkiewicz oraz prezes Sutco-Polska Adam Jurkiewicz. (fot. radom.pl)

Jedna z najnowocześniejszych w Polsce linii sortowniczych powstanie wkrótce w Radkomie. Miejska spółka podpisała warty 54 mln zł kontrakt na dostawę i montaż maszyn i urządzeń z firmą Sutco-Polska.
Umowę w obecności prezydenta Radosława Witkowskiego podpisali prezesi Radkomu Waldemar Kordziński i Zbigniew Banaszkiewicz oraz prezes Sutco-Polska Adam Jurkiewicz.

Zmodernizowana linia technologiczna zapewni przetwarzanie 210 tysięcy ton odpadów rocznie. Sortowanie, które obecnie prowadzone jest ręcznie zostanie zautomatyzowane. Dwie równoległe linie technologiczne będą wyposażone w rozrywarki worków, sita bębnowe, sita kaskadowe, separatory balistyczne, układ separatorów optycznych oraz separatory metali żelaznych i nieżelaznych. W efekcie dwukrotnie powinien zwiększyć się poziom odzysku surowców wtórnych, co spowoduje zmniejszenie ilości opadów trafiających na składowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.