Radom będzie miał jedną z najnowocześniejszych linii sortowniczych w Polsce

Jedna z najnowocześniejszych w Polsce linii sortowniczych powstanie wkrótce w Radkomie. Miejska spółka podpisała warty 54 mln zł kontrakt na dostawę i montaż maszyn i urządzeń z firmą Sutco-Polska.
Radom będzie miał jedną z najnowocześniejszych linii sortowniczych w Polsce
Umowę w obecności prezydenta Radosława Witkowskiego podpisali prezesi Radkomu Waldemar Kordziński i Zbigniew Banaszkiewicz oraz prezes Sutco-Polska Adam Jurkiewicz. (fot. radom.pl)

Umowę w obecności prezydenta Radosława Witkowskiego podpisali prezesi Radkomu Waldemar Kordziński i Zbigniew Banaszkiewicz oraz prezes Sutco-Polska Adam Jurkiewicz.

Zmodernizowana linia technologiczna zapewni przetwarzanie 210 tysięcy ton odpadów rocznie. Sortowanie, które obecnie prowadzone jest ręcznie zostanie zautomatyzowane. Dwie równoległe linie technologiczne będą wyposażone w rozrywarki worków, sita bębnowe, sita kaskadowe, separatory balistyczne, układ separatorów optycznych oraz separatory metali żelaznych i nieżelaznych. W efekcie dwukrotnie powinien zwiększyć się poziom odzysku surowców wtórnych, co spowoduje zmniejszenie ilości opadów trafiających na składowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE