PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom, ceny biletów: "Komunikacja miejska musi być smart''

  • AW/Radomnews.pl    4 listopada 2016 - 10:22
Radom, ceny biletów: "Komunikacja miejska musi być smart''
Do tej pory Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu wydał ponad 39,6 tys. kart miejskich (fot.mzdik.pl)

• Od stycznia w Radomiu obowiązywać będą nowe rodzaje i ceny biletów w komunikacji miejskiej.
• Uchwała, której projekt jest już gotowy, ma zachęcać też mieszkańców do korzystania z Radomskiej Karty Miejskiej.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej prezydent Radomia Radosław Witkowski przedstawi projekt uchwały dotyczący ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe osób w autobusach komunikacji miejskiej.

- Zmiany w taryfie opłat, nowe produkty w komunikacji publicznej są przede wszystkim spowodowane chęcią, aby nasza komunikacja publiczna była jak najtańsza. Kolejnym powodem jest zachęcenie mieszkańców Radomia do tego, żeby jeszcze częściej korzystali z komunikacji miejskiej - tłumaczy włodarz miasta.

Do dotychczasowej oferty wprowadzony zostanie papierowy bilet jednogodzinny (normalny - 3,80 zł, ulgowy - 1,90 zł), obniżona zostanie także cena jednorazowego biletu z e-portmonetki z 2,80 zł do 2,40 zł (ulgowy: ze 1,40 zł do 1,20 zł).

Magistrat zapowiada również wprowadzenie nowych biletów okresowych na wszystkie linie, które będą dostępne dla posiadaczy Radomskiej Karty Miejskiej. Będą to:

- bilet szkolny roczny - ważny od 1 września do 30 czerwca, który będzie kosztował 300 zł (z Kartą Rodzina Plus jego cena będzie jeszcze niższa - 240 zł),

- bilet szkolny semestralny - ważny od 1 września do 31 stycznia lub od 1 lutego do 30 czerwca, który będzie kosztował 160 zł (z Kartą Rodzina Plus - 130 zł),

- bilet roczny dla posiadaczy Radomskiej Karty Seniora, którego koszt wyniesie 100 zł.

Czytaj też: Miasto obniża ceny biletów. I to jak

Cena karnetu 10-cio przejazdowego wzrośnie - z 24 zł do 28 zł. Jak zaznacza wiceprezydent Konrad Frysztak jest to działanie celowe, które ma zachęcić radomian do wyrobienia Radomskiej Karty Miejskiej.

- Wprowadzając nowe funkcje na karcie chcemy mobilizować i motywować mieszkańców do tego, aby wyrabiali sobie kartę miejską. To nic nie kosztuje - zachęca wiceprezydent.

Do tej pory Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wydał 39 633 kart miejskich. W najbliższym czasie będzie ona również udogodnieniem dla osób, które będą korzystały z roweru miejskiego oraz parkingów - za jej pomogą będzie można płacić za te usługi.

Kolejną dobrą informacją dla radomian będą dni, w których z komunikacji miejskiej wszyscy będą mogli korzystać za darmo - będzie to Dzień bez Samochodu obchodzony we wrześniu oraz Dzień Wszystkich Świętych.

Wiceprezydent Konrad Frysztak zapowiedział również, że do projektu budżetu miasta na przyszły rok została wpisana kwota w wysokości 200 tysięcy zł, która zostanie przeznaczona na przeprowadzenie audytu w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji. - Chcemy po latach zlecić i zamówić kompleksowy audyt komunikacji miejskiej. Chcemy poznać okiem specjalistów z zewnątrz jak powinien wyglądać m.in. linii autobusowych i przystanków - mówi.

- Radom musi być smart i komunikacja miejska też musi być smart. Mam wrażenie, że dokonujemy kolejnych dobrych zmian w komunikacji publicznej - stwierdza prezydent Witkowski.

Zmiany cen biletów i nowe produkty zaczną obowiązywać 1 stycznia 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.