PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom kupi autobusy dzięki dofinansowaniu z UE

  • PAP    28 lutego 2014 - 13:19
Radom kupi autobusy dzięki dofinansowaniu z UE

- Osiem nowych autobusów komunikacji miejskiej pojawi się w tym roku na ulicach Radomia. Ich zakup, o wartości prawie 12,8 mln zł, był możliwy dzięki wsparciu z UE. Projekt przewiduje też m.in. remont zatok i wymianę wiat przystankowych oraz montaż kamer na przystankach.
Jak poinformował 28 lutego rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dariusz Dębski, będą to autobusy przegubowe, niskopodłogowe, napędzane sprężonym gazem ziemnym, wyposażone m.in. w klimatyzację i monitoring, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W środku zostaną zamontowane elektroniczne tablice trasowe.

"Dzięki nim nie tylko będzie można łatwo zlokalizować, gdzie znajduje się dany autobus, ale dowiedzieć się o ewentualnych zmianach trasy przejazdu" - powiedział rzecznik.

Jeszcze w tym roku nowe autobusy dostarczy do Radomia firma Solaris Bus&Coach. Ich zakup to część projektu "Poprawa systemu transportu publicznego w Radomiu poprzez zakup nowego taboru oraz rozbudowę infrastruktury towarzyszącej". Wartość całego zadania to prawie 14,7 mln zł, natomiast kwota dofinansowania unijnego stanowi 85 proc. kosztów, czyli 10,1 mln zł.

W ramach projektu wyremontowana zostanie również część zatok i pętli autobusowych. Planowana jest także wymiana kilkunastu wiat przystankowych. Poprzez montaż kamer monitoringu na newralgicznych przystankach autobusowych, zwiększy się także bezpieczeństwo w tych miejscach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.