PARTNER PORTALU
 • BGK

Radom liczy na tańszy prąd. Wspólny przetarg dla 121 instytucji

 • Radomnews.pl    14 kwietnia 2017 - 20:40
Radom liczy na tańszy prąd. Wspólny przetarg dla 121 instytucji
fot.radomnews.pl

Urząd Miejski w Radomiu ogłosił po raz kolejny wielki przetarg na wspólny zakup energii elektrycznej. Od 2012 roku dzięki takim przetargom miasto zaoszczędziło około 18 mln zł.
Urząd Miejski ogłosił po raz kolejny wielki przetarg na wspólny zakup energii elektrycznej dla prawie wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Radomia: szkół, przedszkoli, placówek kultury, domów pomocy społecznej, spółek komunalnych, a także Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego, Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz jednostek Gminy Wolanów.

Łącznie przetargiem objętych jest 121 instytucji.

W rezultacie przetargów organizowanych „grupowo” od 2012 roku oszczędności w wydatkach na prąd w skali gminy wyniosły około 18 milionów. Okazało się to więc rozwiązanie bardzo korzystne dla kasy miejskiej, dużo tańsze niż w przypadku oddzielnych zamówień.

- Rezultaty poprzednio organizowanych przetargów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – mówi sekretarz miasta Rafał Czajkowski odpowiedzialny za to zadanie. - To w dużej mierze zasługa doświadczenia zdobytego przez wszystkie osoby zaangażowane w przeprowadzanie tych postępowań – dodaje.

Szacunkowa wartość zamówienia bez VAT wynosi blisko 30,4 mln zł. Zakres obecnego zamówienia jest gigantyczny, jeszcze większy niż poprzednio. Obejmuje sprzedaż energii elektrycznej do 1 709 punktów poboru energii w okresie dwóch lat, od lipca tego roku do czerwca 2019 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • MirekB, 2017-04-19 12:34:57

  Mieszkańcom Radomia, którzy nie mogą dołączyć do grupy zakupowej utworzonej przez samorządowców polecam stworzenie własnej grupy na platformie Ogarniamprad.pl. To platforma do grupowych zakupów energii. Sprawdzenie sprzedawcy i jawne warunki.
 • wiakter, 2017-04-16 11:37:48

  ja bym nie liczyl na jakies obnizki z gory. trzeba samemu szukac sposobow na obnizenie rachunkow. ja obnizylem rachunki za prad i gaz zmiana dostawcy pradu i gazu. korzystam osobiscie z uslug firmy axpo co i wam polecam ale ogolnie sprawdzcie sami i porownajcie oferty. moim zdnaiem axpo ma najlepsza... ale zachecam do wlasnego porownania  rozwiń