PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom: Miejska kasa zaoszczędzi na prądzie

  • JS    22 maja 2017 - 20:53
Radom: Miejska kasa zaoszczędzi na prądzie
Od 2012 roku oszczędności w wydatkach na prąd w skali gminy wyniosły około 18 milionów (fot. radom.pl)

Na przetarg ogłoszony przez Urząd Miejski w Radomiu wpłynęło 5 ofert. Najtańsza z nich opiewa na kwotę o 5,5 mln złotych mniejszą od tej, jaką należałoby zapłacić według obecnych stawek.
Jest to już kolejny wielki przetarg na wspólny zakup energii elektrycznej dla prawie wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Radomia: szkół, przedszkoli, placówek kultury, domów pomocy społecznej, spółek komunalnych, a także Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego, Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz jednostek Gminy Wolanów. Łącznie przetargiem objętych jest 121 instytucji. - Taki zakup to rozwiązanie bardzo korzystne dla kasy miejskiej, dużo tańsze niż w przypadku oddzielnych zamówień. W rezultacie tego typu grupowych przetargów, od 2012 roku oszczędności w wydatkach na prąd w skali gminy wyniosły około 18 milionów - przypomina sekretarz miasta Rafał Czajkowski.

Szacunkowa wartość zamówienia, które będzie obejmowało dostawy energii elektrycznej przez najbliższe 2 lata, wynosiła ponad 37,5 mln złotych. Najtańsza z ofert opiewa natomiast na niespełna 32 mln złotych. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi po sprawdzeniu wszystkich ofert przez komisję przetargową.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Olek38, 2017-05-23 13:58:47

    Firmom z Radomia, którym z różnych względów nie uda się dołączyć do przetargu polecam platformę Ogarniamprad.pl, która organizuje grupowe zakupy prądu i gazu online. W łatwy i szybki sposób można dołączyć do grupy zakupowej lub wziąć udział w zakupach profilowanych. Sam się o tym przekonałem....  rozwiń