PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom podpisze komplet umów na odbiór odpadów

  • PAP    17 lipca 2013 - 10:10
Radom podpisze komplet umów na odbiór odpadów

Urząd Miasta w Radomiu podpisze w najbliższych dniach ostatnie umowy z firmami, które zwyciężyły w przetargach na odbiór odpadów komunalnych.
W Radomiu procedura przetargowa przedłużyła się ze względu na odwołania złożone przez innych oferentów.

Jak poinformowała we wtorek Ryszarda Kitowska z zespołu prasowego radomskiego magistratu, Krajowa Izba Odwoławcza, rozpatrująca odwołania, uznała prawidłowość postępowania Urzędu Miejskiego, a tym samym - stwierdziła niezasadność złożonych odwołań.

„Nie ma już przeszkód, aby Urząd Miejski podpisał umowy na odbiór odpadów komunalnych z firmami wyłonionymi w przetargu" - dodała.

Radom podzielono na pięć sektorów. Przetargi na odbiór odpadów komunalnych z każdego z nich rozstrzygnięto 18 czerwca. W pierwszym, drugim i czwartym sektorze odpady wywozić ma firma Almax; w trzecim - Radkom, natomiast w piątym - Sita.

Na razie umowy podpisano na odbiór odpadów z drugiego i trzeciego sektora. W pozostałych przypadkach trzeba było czekać na rozstrzygnięcia Krajowej Izby Odwoławczej. Miasto zdecydowało, że w sektorach, w których procedura przetargowa nie zakończyła się przed 1 lipca, do czasu jej zakończenia śmieci odbierać będą te same firmy, co wcześniej.

W Radomiu opłaty za odbiór śmieci będą naliczane od gospodarstwa domowego i zróżnicowane w zależności od powierzchni mieszkania. Przyjęte w Radomiu stawki promują selektywną zbiórkę odpadów.

W przypadku segregowania śmieci mieszkańcy zapłacą 18 zł od gospodarstwa domowego zajmującego lokal mieszkalny o powierzchni nieprzekraczającej 30 m kw., 30 zł w przypadku mieszkania o powierzchni przekraczającej 30 m kw., jednak nie większej niż 70 m kw., i 40 zł od gospodarstwa domowego zajmującego lokal mieszkalny o powierzchni przekraczającej 70 m kw.

Stawki za odbiór śmieci niesegregowanych wyniosą odpowiednio: 24 zł, 40 zł i 50 zł.W ub. tygodniu działacze rządzącego w mieście PiS zapowiedzieli, że prawdopodobnie stawki te zostaną obniżone. Domagali się tego m.in. szefowie spółdzielni mieszkaniowych, a także będąca w opozycji PO.

Działacze tej partii przekonywali, że miasto będzie ponosić niższe koszty odbioru śmieci niż wcześniej zakładano, dlatego opłaty można obniżyć.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.