Radom: Podwyżka opłat za wodę i odprowadzanie ścieków

Od maja w Radomiu za metr sześcienny wody odbiorcy zapłacą o 8 gr więcej, natomiast o 53 gr wzrośnie stawka za odprowadzenie metra sześć. ścieków bytowych.
Radom: Podwyżka opłat za wodę i odprowadzanie ścieków
(fot. pixabay)

Jak poinformował PAP prezes Wodociągów Miejskich w Radomiu Leszek Trzeciak poprzednią podwyżkę opłat za wodę i odbiór ścieków w Radomiu wprowadzono w 2013 r. Ustalone wówczas stawki obowiązywały przez dwa lata.

Trzeciak zaznaczył, że tegoroczna podwyżka związana jest m.in. ze wzrostem kosztów amortyzacji i wzrostem podatków od nieruchomości, jakie Wodociągi Miejskie ponoszą w związku z budową nowych wodociągów i kanalizacji miejskiej.

Do tej pory stawka za metr sześcienny wody wynosiła 3,28 zł zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla pozostałych odbiorców. Po podwyżce będzie to 3,36 zł za metr sześć.

Cena odbioru metra sześciennego ścieków wynosiła do tej pory 5,04 zł dla gospodarstw domowych i 6,46 zł dla pozostałych podmiotów. Od 1 maja do 5,57 zł wzrośnie opłata w przypadku tzw. ścieki bytowych. Nie zmieni się stawka za odbiór pozostałych ścieków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Łoić gamoniów, niech płaczą i płacą! Shalom!

glewe, 2015-05-04 09:36:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE