Radom przygotowuje się do budowy spalarni

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Radom
  • 17-12-2012
  • drukuj
Rozprawa administracyjna związana z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy spalarni w Radomiu obędzie się 27 grudnia.
Radom przygotowuje się do budowy spalarni

Spalarnia ma stanąć na terenie dawnej elektrociepłowni, na pięciohektarowej działce przy ul. Energetyków - pisze „Gazeta Wyborcza Radom".

Gmina liczy, że na jej budowę uda się zdobyć pieniądze unijne. Instalacja ma przetwarzać do 110 tys. ton odpadów rocznie i ma obsługiwać cały region radomski.

Obecnie magistrat prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie budowy instalacji. Rozprawa otwarta dla mieszkańców odbędzie się 27 grudnia br. o godz. 17 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Energetyków 10 - pisze „Gazeta Wyborcza Radom".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

pies śmietnikowy chyba ma kłopoty ze zrozumieniem - mowa jest o przyjęciu tony odpadów do spalarni - a pisze o cenie deponowania na składowisku... A nawiasem mówiąc - to taka własnie jest różnica: 750 zł w spalarni, a 250 zł (na razie) na składowiskach... Tak więc wszyscy co bredzą o spalarniach j...ako o tańszej metodzie na odpady - to bredzą... No i jeszcze problem toksycznych popiołów pozostaje - spala się tonę - a 300 kg popiołów trzeba składować i to nie na byle składowisku... rozwiń

Cyrulik Warszawski, 2012-12-20 22:00:27 odpowiedz

Dziwne wyliczenie, chyba sufitowe....bo składowanie tony kosztuje ok 250 zł

pies smietnikowy, 2012-12-20 13:34:47 odpowiedz

Władze Radomia są zaniepokojone niskimi opłatami za usuwanie odpadów w swoim mieście - dlatego postanowiły sprawić sobie spalarnię na wzór tej na Targówku w Warszawie. Koszty spalenia jednej tony liczone razem z dotacją Urzędu Stołecznego to ok. 750 zł (trzeba pisać około bo prawdziwe koszty są skr...ywane) - dlatego Radom postanowił brać wzór ze stolicy aby podwyższyć u siebie opłaty... rozwiń

Cyrulik Warszawski, 2012-12-20 08:38:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE