PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom, Stalowa Wola: Nowy sezon roweru miejskiego ruszy lada dzień

  • Radomnews.pl/aw    19 marca 2018 - 10:56
Radom, Stalowa Wola: Nowy sezon roweru miejskiego ruszy lada dzień
Radomski Rower Miejski wystartował w zeszłym roku z 25 stacjami i 250 rowerami, w kolejnych miesiącach przybyły 2 kolejne stacje (fot.radomnews.pl)

Wszystko już niemal gotowe, pozostało rozwieźć rowery na stacje i uruchomić system. 1 kwietnia, w niedzielę wielkanocną, rozpocznie się kolejny sezon Radomskiego Roweru Miejskiego. Wcześniej bo 21 marca rowery miejskie powrócą na ulice Stalowej Woli.
- W ciągu jednego sezonu rowery Nextbike stały się stałym elementem krajobrazu Radomia i środkiem codziennej komunikacji tysięcy mieszkańców miasta. 1 kwietnia zaczynamy drugi pełnowymiarowy sezon Radomskiego Roweru Miejskiego – cieszy się Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Radomskiego Roweru Miejskiego.

Czytaj też: Mróz w Polsce nie zatrzymał rowerów. Idzie nowe

- Już pierwszy rok funkcjonowania w Radomiu roweru miejskiego pokazał, że był to strzał w dziesiątkę. Świadczy o tym liczba ponad 150 tysięcy wypożyczeń, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jestem przekonany, że w tym roku chętnych będzie jeszcze więcej. Zapraszam wszystkich do korzystania z roweru miejskiego już od pierwszego dnia. Jednocześnie zapewniam, że cały czas pamiętamy o potrzebie dalszej rozbudowy sieci dróg dla rowerów i systematycznie to robimy. Na przykład kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg na budowę ścieżki, która połączy zalew na Borkach z ulicą Wapienną, czyli drogą wylotową w kierunku Domaniowa. Potrzeby rowerzystów są też uwzględnione m.in. w projektach budowy trasy N-S, czy zmian w układnie komunikacyjnym w sąsiedztwie Placu Jagiellońskiego” – mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Radomski Rower Miejski wystartował w zeszłym roku z 25 stacjami i 250 rowerami, w kolejnych miesiącach przybyły 2 kolejne stacje, które uruchomiono dzięki zaangażowaniu prywatnych sponsorów. Tym samym liczba dostępnych rowerów wynosi już 270, a stacji wypożyczeń 27. Poza rowerami standardowymi w Radomiu dostępne są tandemy i trzykołowe rowery familijne, którymi można przewieźć nawet czworo dzieci. W przerwie zimowej wszystkie rowery przeszły przegląd techniczny, wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy.

W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego jest już zarejestrowanych ponad 12 tysięcy osób. Ich konta w nowym sezonie zachowują ważność. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować w systemie za pomocą terminala stacji wypożyczeń lub na stronie internetowej RadomskiRowerMiejski.pl. Należy również wpłacić minimum 10 złotych, by aktywować konto. Z tych pieniędzy będą ściągane opłaty za wypożyczenie. Jest jednak duża szansa, że kwota ta pozostanie nienaruszona – pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Niewykorzystane środki przy dezaktywacji konta podlegają zwrotowi.

Z kolei zimowa przerwa w sezonie rowerowym 21 marca dobiegnie końca w Stalowej Woli. Tam, podobnie, jak w ubiegłym roku, do dyspozycji użytkowników będzie 100 rowerów, w tym rowery familijne, tandemy, rowery z fotelikiem do przewożenia dzieci i rowerki dziecięce.

To już drugi sezon systemu Stalowa Wola Miasto Rowerów. W poprzednim rowery wypożyczono ponad 23 tysiące razy.

- Stalowa Wola to miasto z największym wyborem typów rowerów miejskich w Polsce, a być może nawet na świecie. Mieszkańcy mogą wybierać spośród pięciu typów – od rowerów standardowych, praktycznych w codziennym transporcie, przez rowery familijne, dziecięce i wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci, które są idealnym rozwiązaniem na spędzanie wolnego czasu dla rodzin, po tandemy, użyteczne zarówno na randkach, jak i podczas przejażdżek np. z osobami niedowidzącymi lub niewidomymi – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

Zasady korzystania z rowerów nie zmieniają się. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Za wypożyczenie nieprzekraczające godziny zapłacimy złotówkę, za drugą i trzecią godzinę również po złotówce, za czwartą i każdą kolejną po 4 złote. Te same ceny dotyczą wszystkich typów rowerów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.