PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom uruchomi darmową komunikację miejską we Wszystkich Świętych

  • PAP/PSZ    31 października 2017 - 11:20
Radom uruchomi darmową komunikację miejską we Wszystkich Świętych
Radomianie będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Fot. meowKa / Shutterstock.com

1 listopada w Radomiu będzie można jeździć autobusami miejskimi bez biletów, w ten sposób miasto chce zachęcić mieszkańców, by zostawili samochody na parkingach, a na cmentarze wybrali się komunikacją miejską. Autobusy będą jeździć częściej, uruchomiono także dodatkowe linie.
W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu we Wszystkich Świętych w okolicach cmentarzy władze miasta zaapelowały o korzystanie z komunikacji zbiorowej. "Będzie ona tak zorganizowana, by zapewnić mieszkańcom praktycznie wszystkich dzielnic sprawny dojazd na dwa największe radomskie cmentarze" - powiedział wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. Dodał, że autobusy będą kursowały częściej, uruchomione zostaną także dodatkowe linie specjalne na radomskie nekropolie.

Nowością w tym roku są bezpłatne przejazdy 1 listopada na wszystkich liniach autobusowych. "Mam nadzieję, że radomianie zechcą skorzystać z tej oferty, a dzięki temu dojazd na cmentarze będzie znacznie szybszy i bezpieczniejszy" - mówił Frysztak.

We Wszystkich Świętych w okolicach cmentarzy na Borkach i na Firleju będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Ulica Limanowskiego będzie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku między ulicami Maratońską oraz Tytoniową. Z kolei, dojazd do cmentarza na Firleju będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Warszawskiej. W przeciwnym kierunku będą mogły jeździć tylko autobusy komunikacji miejskiej.

Czytaj także: Wszystkich Świętych: Ten jeden raz w roku można poczuć, jak to jest mieć darmową komunikację

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.