PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom wybuduje mieszkania dla młodych

  • JS    23 marca 2018 - 21:51
Radom wybuduje mieszkania dla młodych
Mieszkania na wynajem są nam bardzo potrzebne. Czeka na nie wiele młodych rodzin, ale trzeba też mieć na uwadze potrzeby radomskiej gospodarki, która potrzebuje fachowców - mówi prezydent (fot. radom.pl)

Budowa mieszkań na wynajem – to kolejny punkt programu „Radom dla Młodych”, który realizują władze miasta. Nowy blok z ok. 45 mieszkaniami, przede wszystkim dla młodych rodzin, ma powstać przy ulicy Narutowicza, u zbiegu z Chałubińskiego.
Na poniedziałkowej (23 marca) sesji radni rozpatrzą projekt uchwały w sprawie wniesienia do spółki Administrator tego terenu. - Mieszkania na wynajem są nam bardzo potrzebne. Czeka na nie wiele młodych rodzin, ale trzeba też mieć na uwadze potrzeby radomskiej gospodarki, która potrzebuje fachowców. Musimy mieć dla nich atrakcyjną ofertę, a warto przypomnieć, że w czasie dwóch kadencji mojego poprzednika, nie powstało nawet jedno mieszkanie na wynajem. Powstawały markety i mieszkania komercyjne. Natomiast o TBS-ach wyraźnie zapomniano. My chcemy te zaległości nadrobić i teren przy ulicy Narutowicza jest zarezerwowany wyłącznie na ten cel – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgoda radnych na wniesienie terenu przy ulicy Narutowicza do spółki Administrator to warunek podjęcia dalszych prac. Musi powstać przede wszystkim pełna dokumentacja projektowa i spółka będzie musiała uzyskać pozwolenie na budowę. Sama budowa powinna ruszyć pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w ramach programu „Radom dla Młodych” powstaje także przedszkole przy ulicy Kilińskiego, do którego od 1 września będzie uczęszczać 250 dzieci, a także filia żłobka przy ulicy Michałowskiej z 50 miejscami. – Miasto, które chce się rozwijać, musi dbać o to, by młodzi ludzie chcieli tu mieszkać. Stąd wiele naszych różnych działań. Chcemy budować mieszkania, budujemy przedszkole i żłobek, ale także rozszerzyliśmy ofertę MDK-u, budujemy nowoczesne place zabaw i realizujemy unijne projekty edukacyjne, takie jak np. Idzie Szkrab w Wielki Świat - wylicza prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Karolina, 2018-03-28 15:22:18

    Dobra wiadomość. Moja siostra w Radomiu kupiła mieszkanie tylko normalne nie z tego programu, brała kredyt na nie oczywiście bo nie wyłożyła by tylu tysięcy z własnej kieszeni. Pośrednik kredytowy z teamlion się zajął wszytkim co było potrzebne. Ja jeśli dostanę mieszkanie dla młodych to też skorzys...tam z takiej usług. Drogo to nie kosztuje a problem z głowy jest..  rozwiń